Hszi Csin-ping: Az Egy Övezet, egy Út Kezdeményezés a kölcsönös nyereséget tartja szem előtt

2019. április 26. 07:26

Az Új Selyemút tervről szóló szombati csúcstalálkozón 37 állam- és kormányfő, köztük Orbán Viktor miniszterelnök vesz részt.

2019. április 26. 07:26

A kölcsönös nyereséget kínáló együttműködési lehetőségekről, Kína további nyitásról és a fenntartható fejlődésről beszélt Hszi Csin-ping kínai elnök az Egy Övezet, Egy Út Kezdeményezésről (BRI) szóló második nemzetközi fórum pénteken tartott hivatalos megnyitóján Pekingben.

A kínai elnök a beszédében hangsúlyozta: Kína globális gazdasági-infrastrukturális terve a két- és többoldalú együttműködés platformja, nem exkluzív klub, célja a globális, átlátható kooperáció előmozdítása, mely a résztvevő országok népeinek érdekeit szolgálja. A vezető úgy fogalmazott: a jelenkor legsúlyosabb egyenlőtlensége a fejlődésbeli egyenlőtlenség, ezért a fejlettebb országok feladata, hogy lehetőségeket teremtsenek a többieknek a felzárkózásra. 

Hszi kiemelte: Peking azon dolgozik, hogy a nagyszabású terv keretében elinduló projektek valóban kivitelezésre kerüljenek és azok a lehető legmagasabb minőséget képviseljék. Elmondta: a projektekre vonatkozó szabályozásokkal azt kívánják biztosítani, hogy minden átlátható módon történjen, a korrupcióval szemben pedig semmilyen toleranciát nem mutatnak. Az együttműködések továbbá a nemzetközi jog, és az egyes országok törvényeinek és szabályozásainak tiszteletben tartásával kell történjenek – tette hozzá.

Hszi a kereskedelmi és pénzügyi fenntarthatóság fontosságát is hangsúlyozta, ezzel kapcsolatban említette az újonnan kidolgozott Egy Övezet, Egy Út adóigazgatási mechanizmust, valamint a finanszírozásra vonatkozó új irányelveket, melyek magukban foglalják a hitelfenntarthatóságról szóló előirányzásokat. Ezek az újítások vélhetően azokra a kritikus hangokra kívánnak megnyugtató választ adni, melyek szerint Peking az Új Selyemút terven keresztül adósságcsapdákkal igyekszik megszilárdítani befolyását a résztvevő országok felett. 

Kína szélesre tárja kapuit

A kínai elnök elmondta: Kína még szélesebbre tárja kapuit a külföldi befektetések előtt és további szektorokat tesz elérhetővé a kínai piacon való megjelenésre külföldi irányítás alatt álló vagy akár teljes mértékben külföldi kézben lévő vállalatoknak. 

Hszi szót ejtett a szellemi tulajdon védelmének fontosságáról is, mellyel kapcsolatban az amerikai vezetés rendszeresen fogalmaz meg kritikát Pekinggel szemben és a két ország közötti kereskedelmi háború egyik kulcsfontosságú kérdése is. Hszi elmondta: Kína olyan üzleti környezet kialakításán fáradozik, melyben tisztelet övezi a tudás értékét. A vezető kijelentette: Peking gátat szab az önkényes technológiaátadásnak és szigorú intézkedéseket vezet be ennek a gyakorlatnak a kiszűrésére. 

Kína növelni fogja a külföldi áruk és szolgáltatások importját és tovább csökkenti majd a behozatalra vonatkozó vámtarifákat – jelentette be a kínai elnök, hozzátéve: Kínának nem célja, hogy kereskedelmi többletet halmozzon fel partnereivel szemben. Hszi ezzel ismét az amerikai félnek üzent, Donald Trump amerikai elnök egyik gyakran említett kifogása a távol-keleti országgal kapcsolatban éppen az Egyesült Államokkal szembeni kereskedelmi többlete. 

A kínai elnök a BRI-vel kapcsolatban a környezetbarát megoldások fontosságát is hangsúlyozta. Elmondta: a kezdeményezés égisze alatt megvalósuló projekteknek szem előtt kell tartaniuk a „közös otthonunk védelmét”.

Az Új Selyemút tervről szóló szombati csúcstalálkozón 37 állam- és kormányfő, köztük Orbán Viktor miniszterelnök vesz részt. 

(MTI / Fotó: Hszi Csin-ping kínai államfő fogadja Orbán Viktor miniszterelnököt Pekingben 2019. április 25-én.)

 

Amerika választ! Kövesse élőben november 5-én a Mandiner Facebook-oldalán vagy YouTube-csatornáján!

Összesen 105 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
OberEnnsinnen
2019. április 27. 14:15
A Harvard-kutatásról és "eredményéről" úgy látszik, még nem értesültél. Ott egy több mint tíztagú tudományos kutatócsapat bebizonyította: Orbán pártja mindig akkor nyer választást, amikor énekesmadarak egy nagy csapata éppen nem énekel, hanem fészkel, költ. Elllenben ilyenkor a verebek uralják a légteret és az embereket Orbánék azzal tudják elkábítani: ha nem ránk szavaztok, az ellenzék pontosan ilyen IMF-verebeket csinál belőletek... A Yale, mint a Harvard, meg még a többi 98%, természetesen NEM KERESZTÉNY befolyás alatt áll... A Mayflower-mondát le fogják venni a napirendről, ugyanis kiderült: rasszista, fasiszta volt már akkor ez a fehérember hajója, mert sem fekete, sem sárga, sem vegyesen szivárványos ember, egy sem volt rajta. Ezért az sem PC, mint a Dél-lobogója. Szorul a PC-Neokhon hurok körülöttetek, - ahol eddig megfordultak, ott mindig tönkretették az anyanépet - lassan ideje lesz Dél-Afrika felé venni az irányt, oda nem özönlik a sok "elnyomott":::
formaegy
2019. április 26. 09:00
Akkor egyesek figyelmébe ajánlanám, hogy az "Új Selyemút" gazdasági együttműködés keretében Franciaország, Németország (20-30) rengeteg szerződést kötött kb. 3-4 hete! Ugye emlékszünk, hogy a német külügyminiszter milyen mocskos módon kioktatta az olasz kormányt amiért egyezségeket kötött az "Új Selyemút" kapcsán, miután másnap ez megtörtént Fr.o-ban, és N.o.-ban is!!!! Természetesen akkor ez a német Hitler ivadék már kussolt! No meg egyesek olyan igazi ballibes szokáshoz híven, "nem emlékszem" szindrómában szenved amikor elfeledkezik Gyurcsány Kínába való látogatásairól. Ja, hogy semmit nem tudott elérni? Nem semmiért került fel a nemzetközi szégyenlistára. Mihez is ért? Pofázni, hazudni, a magyarokat taposni, az országot elárulni.
billwilson
2019. április 26. 08:53
jó látni h a mandiner tele van a maoista komcsik hasznos idiótáival
billwilson
2019. április 26. 08:51
az megvan h hogy működnek a kínai hitelek? kurva drágán építenek használhatatlan beruháásokat. aztán jönnek behajtani pl sri lankai kikötő esete. kínai hitelből kurva drágán megépítették. 2018ban 35 hajó állt meg ott. aztán az ország nem tudott törleszteni a kínaiak meg ávették a kikötőt törlesztés fejében. aztán hírtelen minden kínai hajó ott állt meg. cserébe a sri lankai politikusok lophattak sokat a hitelből. ez csak egy politikai fegyver a komcsiknak. főbenjáró hazaárulás egy ilyenbe belemenni.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!