Kiderült a tanulmányból: így zárkózhat fel Budapest egy fontos ágazatban Bécshez
Bécsben hatezernél is több konferenciát rendeznek egy évben, míg hazánk fővárosában nyolcszázat sem. Mit tud Bécs, miben fejlődhet Budapest? Utánajártunk.
Csak azoknak kell fizetniük, akik nem szállnak meg a városban.
Májustól 3-tól 10 euróig terjedő napi belépődíjat fizettetnek Velencében azokkal a turistákkal, akik nem szállnak meg a városban. Az összeg függ az évszakoktól és attól, hogy hétköznap vagy hétvégén érkezünk-e – áll a Corriere della Sera napilapban. A legtöbbet azokon a munkaszüneti napokon kell fizetni, amikor különösen nagy a tolongás városban. A legforgalmasabb napokon a 130 ezret is eléri a városban megforduló turisták száma.
A belépődíjat egyformán beszedik a vonattal, autóval vagy hajóval érkezőktől, így az óceánjáró sétahajók néhány órára kiszálló utasaitól is, de mentesül a díjfizetés alól mindenki, akinek akár csak egy éjszakára szóló szállásfoglalása van Velencében.
Luigi Brugnaro polgármester azt mondta a lapnak, hogy nem büntetni akarják az egynapos turistákat, csak tőlük is hozzájárulást kérnek a város karbantartásához és takarításához. A polgármester három éven belül el akarja érni, hogy a turisták ne csak a szállást foglalják le előre, hanem az egynapos városnézéseket is, hogy el lehessen kerülni a torlódásokat.
Az önkormányzatban az ellenzék garanciákat követel arra, hogy a belépti díj bevezetésétől várt évi 50 millió euró (15,8 milliárd forint) többletbevételt valóban a város lepusztulásának megakadályozására fordítják. A városi tanács várhatóan február 5-én hoz határozatot a belépődíj bevezetéséről.
(MTI)