A Facebook a hálózatépítő ereje által meg tudja szervezni az embereket – vallja Mark Zuckerberg. A közösségi háló alapítója június végén Chicagóban beszélt arról, hogy a régi egyházi közösségek mintájára a Facebook lehetne a jövő közössége.
Zuckerberg azt szeretné, hogy lokális vagy tematikus alapon szerveződjenek Facebook-közösségek, akik elvégeznék azt az önkéntes munkát, amit korábban az egyházi alapon működő közösségek végeztek. A tech guru szerint az elmúlt évtizedekben jelentősen csökkent az emberek közösségi aktivitása, pedig sokan vannak, akik szeretnének új célokat és közösségeket találni maguknak.
A jó pásztor
„Azok, akik templomba járnak, nagyobb valószínűséggel önkénteskednek és jótékonykodnak – nem csak azért, mert vallásosak, de azért is, mert egy közösség tagjai” – mondta Zuckerberg. Szerinte a Facebook ezen tudna segíteni.
Arról is beszélt: „Egy egyház, egy templom nem áll csak úgy össze. Annak vagy egy pásztora, amely törődik a gyülekezet jólétével, biztosítva, hogy van élelmük és menedékük”. Szerinte ezek a vezetők kialakítják a kultúrát, inspirálnak, biztonsági hálót adnak és törődnek velünk.
Közelebb hozni a világot
Zuckerberg elmondta: a Facebook mesterséges intelligencia segítségével javasol a felhasználóknak egyre több csoportot, hogy csatlakozzanak hozzájuk. Szerinte fél év alatt 50 százalékkal nőtt a csoportokhoz való csatlakozások száma.
„Ha mindezt meg tudjuk tenni, megfordítjuk a közösségek évtizedek óta tartó hanyatlását, megerősítjük a szociális hálózatainkat és közelebb hozzuk egymáshoz a világot” – vallja Mark Zuckerberg, aki szerint ennek érdekében meg is fogják változtatni a Facebook küldetését.
A Facebook 2004 februárjában indult el. Ma már több mint 20 ezer alkalmazottja és több mint kétmilliárd aktív felhasználója van világszerte.