Greta, a forradalmár: az aktivista lázongásra szólítja fel az amerikaiakat a választás előtt
Thunberg szerint mindegy ki lesz az elnök, Amerika akkor is gonosz, rasszista hatalom lesz.
Fergusonban most pattanásig feszült a helyzet, rohamrendőrök tucatjait vezényelték az utcára, állandósultak az összetűzések, és sajnos sok a sérült.
„A körzetben, ahol Michael Brown élt, és ahol a lakosság kétharmada fekete, a szolgálatot teljesítő 53 rendőr közül 50 fehér volt. A St. Louis megyei rendőrhadnagyról már 2013-ban jelentek meg olyan híradások, melyekből kiderült, utasítást adott a beosztottjainak arra, hogy tartsanak »fekete napot«, állítsanak meg »minden feketét a bevásárlóközpontban«, vagyis amennyire ez csak lehetséges – szintén saját szavait idézve – »tegyük a börtönöket színesebbé«. Az eligazításon részt vevő fekete rendőrök felé pedig azzal fordult, »nem rólatok beszélek srácok, ti a jó fiúk vagytok«. Egészen mellbevágó az az adat, ami 2000-től taglalja, hogy a helyi rendőrök által a közúton igazoltatott fekete és fehér polgárok (ezt a személyes adatot a helyi rendőröknek kötelezően rögzíteniük kell) számarányukban hogyan viszonyulnak az összlakosság fekete-fehér arányaihoz. Nem meglepő az eredmény: fekete állampolgárokat 1.2-1.6-szor nagyobb arányban állítottak elő a lakosságon belüli számarányukhoz képest, míg a fehér állampolgárokat 0.6-0.4-szer kevesebbszer. Ez a Fergusoni Rendőrkapitányság hivatalos adata, 2000-2013 közötti előállításokalapján.
Több mint egy évtizede tudható – hiszen éves jelentések készülnek ezekről az előállításokról – hogy a rendőrség intézményesítetten folytat rasszista gyakorlatot a közúti ellenőrzések során. Az adat még durvább, ha hozzátesszük, hogy az előállítottak 86%-a fekete, és mindössze 12.7%-a fehér. De az adatok ismerete önmagában nem volt elégséges – a probléma felismeréséhez Michael Brown halála kellett.
Fergusonban most pattanásig feszült a helyzet, rohamrendőrök tucatjait vezényelték az utcára, állandósultak az összetűzések, és sajnos sok a sérült.A rendőrségnek és az állam intézményeinek súlyos konzekvenciákat kell levonniuk, ezt várja el tőlük a közvélemény, Barack Obama elnök és Al Sharpton, híres civil jogvédő és baptista lelkész, aki megrendítő beszédben kért higgadtságot a közösségtől, és tett hitet egyben a csendes hallgatás és tudomásulvétel ellen, követelve a tisztességes és következményekkel járó eljárást a gyilkossággal szemben.”