Beelőzte a Tankcsapdát a kézilabda Eb, Lukács László reagált
A magyar női válogatott éppen a debreceni Főnix Csarnokban játszik, ahol a népszerű rockzenekar szokott év végi koncertet adni.
Mit jelent konzervatívnak lenni a Tankcsapda frontemberének? Mi lesz Prigozsinnal a hét végi események után? Békés Márton a konzervatív kultúrfölényről, hanyatló USA-dollár és biológiai nemek a sportban – megjelent a Mandiner!
A politikai formációknak alapból ajtót mutatunk, mindig is így tettünk – mondja Lukács László. Ezen a héten a jövőre harmincöt éves Tankcsapda alapító-frontemberével olvashatnak címlapos interjút hitről, hazáról és a közösségi médiával ránk szakadó virtuális állétről.
Közélet
Egyre fogynak a hazai gyümölcstermő területek, a technológiai színvonal fejlődése mégis lehetővé teszi a megszokott termésmennyiségek tartását. A klímaváltozás miatt viszont búcsút inthetünk több népszerű gyümölcs magyarországi termesztésének – a részletekről közélet rovatunkban olvashatnak.
A 21. század második-harmadik évtizedében kapnak esélyt a nemzeti-konzervatív erők arra, hogy a száz évig meghatározó baloldali-liberális kulturális hegemóniának véget vessenek. Ebben nyer történelmi jelentőséget a jobboldali pártpolitika és a nemzeti értelmiség természetes szövetsége – írja Békés Márton publicisztikájában.
„Az értelmiségieket az önsajnálat, narcizmus, globális méretű sopánkodás jellemzi” – írja véleménycikkében Lánczi András filozófus.
„Amíg Ukrajna nem szünteti meg a kárpátaljai magyarság botrányos diszkriminációját, az uniós tárgyalási folyamat megkezdését sem szabad Kijevnek megengedni” – írja Pindroch Tamás, az Alapjogokért Központ vezető elemzője véleménycikkében.
Külhon & Külföld
A kormányból való kigolyózása után nagy kihívások várnak a magyar pártra: ahogy a román politikum ráfordul a kampányra, az RMDSZ egyszerre kaphatja az ívet a nacionalistáktól és a progresszívoktól, az elsikkadt nemzeti ügyek kapcsán pedig nehéz lesz újra magasba emelni a zászlót – elemzésünket külhon rovatunkban olvashatják.
Külföld rovatunkban az egyre súlyosabb európai droghelyzetről, valamint a Prigozsin-féle múlt heti akcióról olvashatnak.
„Az Európai Unió menekültügyi „kompromisszuma” végzetes töréshez vezethet Magyarországgal és Lengyelországgal” – írja Boris Kálnoky, az MCC Média Iskolájának vezetője véleménycikkében.
Makronóm & Sport
Az amerikai valuta kezdi elveszíteni a dominanciáját – hogy miért, arról makronóm rovatunkból tudhatnak meg többet.
A férfiak teste a serdülőkor kezdetétől olyan módon fejlődik, ami behozhatatlan előnyt teremt számukra a nőkkel szemben, tehát nem transzfóbia elismerni a biológiai nemek jelentőségét a sportban – mondja Jodi Balsam, a Brooklyn Law School sportjogprofesszora, akivel sport rovatunkban olvashatnak interjút.
Meta, Élet és Utolsó figyelmeztetés
Böszörményi Nagy Gergely ezen a héten Fekete Rajmund Az amerikai álom (vége) – John F. Kennedy című könyvét ajánlja.
A gasztróban Borbás Marcsi írását olvashatják.
A Forbes szerint a világon a hetedik legismertebb magyar márka, amely nem csupán egy kívül-belül 21. századi előadó-művészeti központ, hanem valódi kulturális agora. A nagykorúságát idén márciusban ünneplő Müpa vezérigazgatójával, Káel Csabával a saját értékeink újrafelfedezéséről, múlt, jelen, jövő egymásra építkező hármasáról és a mindannyiunkban meglévő kulturális dns-ről beszélgettünk élet rovatunkban.
A rovatban a Látom, amit látsz című film kiritkáját olvashatják, a tárcát Leimeiszter Barnabás írta.
A lapot záró utolsó figyelmeztetés rovatban Névai Gábor írt a mára lényegesen megváltozott Berlinről.