Most tehát úgy néz ki a helyzet, hogy a 11 tagú képviselő-testületben – a polgármesterrel együtt, aki egyben képviselő is – négy mandátuma van a Jó itt Élni! Közösségnek, egyik egyébként a polgármester lányáé, Gyenes Dorottyáé, tehát akár családi vállalkozásról is beszélhetünk. Ugyanennyi képviselője van a HEGY-nek, egy-egy hellyel rendelkezik még a Gyömrő2000-Fidesz, valamint a Számít6sz Rám Egyesület (SZRE), illetve van még egy független politikus, aki a Jó itt élni! Közösség frakciójából vált ki.
Így a korábbi városvezetés kisebbségbe került, a négy képviselőjük mellett, legfeljebb az SZRE-s Szabó Zsolt szavazhat rendszeresen Gyenesékkel, ő eddig is támogatta a polgármestert és a frakcióját, nem szavazta meg a képviselő-testület feloszlatását sem, de most, hogy megváltoztak az erőviszonyok, még az is lehet, hogy átáll a HEGY-hez. De ha nem, Gyenesék akkor is csak öten vannak, a többiek inkább a polgármester ellenzékének számítanak.
De az is előfordulhat, hogy a HEGY átveszi a hatalmat,