A Fidesz, valamint a Gyömrő 2000 egyesület színeiben mandátumot szerzett politikus azonban úgy vélte, sokkal drasztikusabb változtatásra van szükség, tiszta vizet kellene önteni a pohárba. Hodruszky Lajos ezért a képviselő-testület feloszlatását kezdeményezte, az előterjesztésében arra hivatkozott, hogy a kialakult helyzetben ha nem is jogilag, de erkölcsileg mindenképp illegitimnek tartja a megválasztott képviselő-testületet, szerinte a városlakókra kellene bízni, hogy a jövőben ki irányítsa Gyömrőt. Nagy meglepetésre azonban nem csupán a megmaradt hatalmon lévő politikusok – nekik az felelt meg, ha minden marad a régiben, egyébként is arra számítottak, hogy nemsokára szabadon engedik Gyenest –, hanem a két ellenzéki sem támogatta a javaslatot.
Gyenes újra dolgozni akar
Szabó Zsolt (Számít6sz Rám!) akkor azt mondta, a képviselői eskü alapján a város, és nem párt vagy egyéni érdekeket kell szem előtt tartaniuk, ami elsősorban a költségvetés elfogadását, azaz a település működőképességének biztosítását jelenti. Hasonlóan érvelt egyébként Horváth István (HEGY) is, aki még hozzátette, az elfogadott költségvetés után újra lehet tárgyalni a felvetést. Ez persze jól hangzik, de sokkal valószínűbb az, hogy a két civil szervezet a megváltozott erőviszonyok miatt új embereket tudott bedelegálni a bizottságokba, a két városatya pedig új pozíciókat kapott, így nekik sem állt érdekükben az egész városvezetést érintő új választás. Mindezt mellesleg az is bizonyíthatja, hogy miután március közepén elfogadták Gyömrő költségvetését, Hodruszkyn kívül továbbra sem akarta senki, hogy feloszlassák a képviselő-testületet.