Szerveződjenek pertársaságba azok a háziorvosok, akik fenyegető leveleket kaptak a járási tiszti főorvosoktól amiatt, hogy nem kötöttek önként szerződést az új ügyeleti rendszerről az Országos Mentőszolgálattal – buzdította az orvosokat Kincses Gyula, a Magyar Orvosi Kamara elnöke március 22-én egy élő Facebook-videóban, amit Álmos Péterrel, a kamara alelnökével közösen tartott. A szervezet a szerkesztőségünkhöz is eljuttatott levelében jóval az esemény előtt felhívta a figyelmet, hogy bár a tájékoztató nyilvános, de azt az orvosi kamara tagjainak tartják, „így kérdezési, hozzászólási lehetősége is csak a MOK tagjainak van”.
„Két megyében fenyegető leveleket kaptak a kollégák, hogy aki nem írja alá vagy nem kezd el ügyelni, azt ötmillió forintig terjedő büntetéssel, sőt a praxisjogának megvonásával is számolhat” – kezdte mondandóját Kincses. Hozzátette, „egyértelműen ki kell mondani”, hogy az, ami a médiában terjed, miszerint a MOK fenyegeti az orvosokat, szerinte abszolút nem igaz, sőt, úgy véli, az orvosokat fenyegeti hol a hatóság, hol a kollegiális vezető.