A Nagykörúton túlra, vidékre terjeszkednének a magyarországi LMBTQI-lobbi nagyágyúi

2023. január 03. 16:52

A Befogadó terek elnevezésű, iskolákat és munkahelyeket megcélzó programot az Európai Bizottság finanszírozza.

2023. január 03. 16:52
null
Nagy Gábor

Vidékre is kiterjesztik az iskolákat és munkahelyeket célzó érzékenyítő programjukat a hazai LMBTQI-szervezetek, írja a Magyar Nemzet a Labrisz Leszbikus Egyesület ügyvivőjének beszámolójára alapozva.

Az „érzékenyítő” tanfolyamokat Facebookon is hirdetik; a pécsi, szegedi (illetve budapesti) események leírásából kiderül, ugyanis az egyébként az Európai Bizottság Polgárok, egyenlőség jogok és értékek elnevezésű programja (CERV) keretében pénzelt események célja, hogy

önmaguk lehetnek és kibontakoztathatják képességeiket, mert a társaikkal egyenlő jogokat élveznek”.

Forrás: Facebook
Forrás: Facebook

Az ismertető azt is hangsúlyozza, hogy a „befogadó iskolai terek létrejöttének egyik kulcsszereplői az iskolában dolgozó tanárok, szakemberek”. Az Amnesty International Magyarország és a Labrisz szakemberei, trénerei számukra állították össze a tizenhat órás ingyenes továbbképzést (amelyre január 14-ig lehet jelentkezni), és amelynek elvégzése után a résztvevők

  • „eligazodhatnak az LMBTQI-fogalmak között, valamint ismerik a homofób és transzfób törvény negatív társadalmi hatásait;
  • ahol relevánsnak érzik, be tudnak építeni szexuális és nemi kisebbségeket érintő tartalmat az óráikba;
  • a saját iskolai környezetükre szabva alkalmazni tudnak olyan módszereket, amelyek segítik a bullying megelőzését és kezelését;
  • saját intézményükre szabott tervet hoznak létre annak érdekében, hogy az minél befogadóbbá váljon”.

Rédai Dorottya, a Labrisz ügyvivője a Telexnek korábban arról beszélt, az lenne jó, ha akkreditált képzést tudnának csinálni a tanároknak. „A pedagógusoknak meg van adva, hogy hány év alatt mennyi továbbképzésen kell részt venniük, de abba csak az akkreditált képzések számítanak bele. Biztos vagyok benne, hogy nagyon-nagyon nehéz lenne most egy ilyen programot akkreditáltatni. Szegény pedagógusok pedig annyira túl vannak terhelve, hogy nem fognak elmenni egy akkreditálatlan képzésre, mert nem fér bele az életükbe” – fejtegette.

Rédai kitért arra is, a Meseország mindenkié című kiadvány meséivel kapcsolatban is tartanak képzéseket a pedagógusoknak, arról, hogy „hogyan lehet felhasználni a meséket az órákon különböző emberi jogi témák megvitatására”. Az interjúból kiderült továbbá, hogy szeretnének egy szülői projektet is, mivel a Labrisznál úgy vélik: ilyen képzésre is lenne igény.

A Befogadó terek projektet a Bizottság CERV programja 177 ezer 203 euróval támogatja, amelyből az Amnesty International Magyarországra 78 ezer 614 euró támogatás jut.

a Bizottság CERV programja 177 ezer 203 euróval támogatja, amelyből az Amnesty International Magyarországra 78 ezer 614 euró támogatás jut.

Nyitókép: Facebook

Amerika választ! Kövesse élőben november 5-én a Mandiner Facebook-oldalán vagy YouTube-csatornáján!

Összesen 330 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
elfújta az ellenszél
2023. január 04. 13:26
''eligazodhatnak az LMBTQI-fogalmak között'' Ök maguk se tudnak eligazodni, egy tudománytalan összehányt szénakazal az egész. De még csak nem is ez a legnagyobb baj vele, hanem hogy szexuális szokások alapján osztályoz, mintha ez volna az ember meghatározó vonása. Ilyen alapon lehetne a turhakezelés alapján (zsebkendőbe, marokba stb) ZsM kategóriákat csinálni
Megtalálta
2023. január 04. 05:38
Mocskos buzik.
Gáspár
2023. január 04. 02:56
" Az újságban irka-firka, csak bámulok mint egy birka. Jönnek a hírek melegébe, vigyázzon mindenki a fenekére! " (BC)
kurbitalis
2023. január 04. 02:49
Nem ismerik még mindig a magyarokat. Bottal és kutyával lesztek kikergetve a büdös durva genderfasiszta pedofil anyátokba!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!