A Zsaruellátó Facebook-oldalára került ki az a gyászjelentés, amely arról számol be, hogy január 26-án, 13 órakor vesznek végső búcsút a mátészalkai köztemetőben Baumann Péter r. főtörzsőrmestertől, aki a múlt héten szolgálatteljesítés közben hunyt el.
Mint a Mandiner is megírta, Baumann Péter r. főtörzsőrmester, a Budapesti Rendőr-főkapitányság XI. Kerületi Rendőrkapitányság kötelékében teljesített szolgálatot körzeti megbízottként. Baumann Péter r. főtörzsőrmestert 2023. január 12-én éjszaka intézkedés közben késsel sebezte halálra egy őrjöngő férfi egy XI. kerületi társasházban.
Az intézkedő két társát is megsebesítette a támadó: az egyiket combon, a másikat pedig mellkason és karon szúrta, őket kórházba szállították.
Az elhunyt főtörzsőrmester kilenc éve szerelt fel, parancsnokai szerint kiváló szakember volt. Baumannt a történtek után Pintér Sándor belügyminiszter