Padlóra küldené a magyar gazdákat: súlyos következményei lennének Ukrajna uniós csatlakozásának
Az Agrárkamara szerint az EU mezőgazdaságát is letarolná.
Emma Bonino olasz liberális politikus civil szervezetének igazgatóját is őrizetbe vették a hatóságok.
Mint arról a Mandiner is beszámolt: péntek este nagyszabású razziát tartottak Brüsszelben, amely megrengetheti az EU vezetését: a rendőrség 16 helyszínen razziázott, és legalább négy embert őrizetbe vettek.
Az ügyészek bűnszervezet létrehozása, korrupció és pénzmosás elleni nyomozásról beszélnek. Az ügyészség szerint a nyomozók
már hónapok óta gyanítják, hogy „egy Öböl-állam befolyásolja az Európai Parlament gazdasági és politikai döntéseit”,
különösen az intézmény vezetőit célozva, jelentős mennyiségű pénzzel és értékes ajándékokkal. A rendőrség a mostani razzia során mintegy 600 ezer eurónyi készpénzt, valamint mobiltelefonokat és számítógépeket foglalt le.
Az Európai Parlament egyik alelnöke, a görög szocialista Eva Kaili is az őrizetbe vettek között van.
A Politico most újabb részleteket közölt a többek, köztük Daniel Freund, az előszeretettel orbánozó német zöld képviselő szerint történelmi léptékű botrányról.
Eva Kaili EP-alelnök mellett őrizetbe vették élettársát, az olasz Francesco Giorgit. Ő egyrészt a belga szocialista EP-képviselő Marie Arena parlamenti munkatársa, másrészt pedig a Fight Impunity (Harcolj a büntetlenség ellen) nevű nem-kormányzati szervezet alapítója, ami céljai szerint „az elszámoltathatóságért mint a nemzetközi igazságszolgáltatás alappillérjéért” harcol.
A Fight Impunity jelenlegi elnöke Pier Antonio Panzeri, akit szintén őrizetbe vettek péntek folyamán. A Politico által látott dokumentumok szerint Panzerit
politikailag az Európai Parlament tagjai körében.
De őrizetbe került egy harmadik olasz is, Niccolò Figà-Talamanca. Ő egy másik nem-kormányzati szervezet, a No Peace Without Justice (Nincs béke igazság nélkül) igazgatója, e szervezet a céljai szerint az igazságszolgáltatás, az emberi jogok és a demokrácia hirdetése érdekében lép föl a Közel-Keleten és Észak-Afrikában.
E két érintett civil szervezet Brüsszelben ugyanarra a címre, a Rue Ducale 21 alá van bejegyezve.
De nem csak ez a közös pont a két szerveződésben. A Politico arról ír:
(egyébként Bernard Cazeneuve volt francia kormányfő és Federica Mogherini korábbi uniós külügyi főképviselő társaságában – utóbbi szombat reggel gyorsan le is mondott a szervezetben viselt tisztségéről).
De ki is ez az Emma Bonino?
A Mandiner épp pár hete mutatta be az olasz politikusnőt, aki jelenleg az +Europa nevű olasz baloldali-liberális kispárt elnöke – s aki tényszerűen Soros György nemzetközi hálózatának egyik vezető alakja.
Mint olasz források alapján bemutattuk: a hosszú politikai karriert maga mögött tudó
és már előző pártja, az Olasz Radikálisok is kapott Soros Györgytől kampánytámogatást, először 2004-ben, majd 2006-ban ismét.
2018-ban Emma Bonino személyesen 298 550 dollárt kapott annak érdekében, hogy „elősegítse az olasz bevándorlási törvények átfogó reformját olyan kezdeményezések érdekében, amelyek a bevándorlók megsegítésére, szociális jólétük növelésére irányulnak”.
Boninóék mozgalma – akkor már +Europaként – a 2019-es EP-választáson is 100-100 ezer eurós támogatást kapott Soros Györgytől, illetve feleségétől, Tamiko Boltontól.
Az idei, 2022-es választások kapcsán a kispártot baloldalról érte kritika a Soros-támogatások miatt. Benedetto Della Vedova, a +Europa országos titkára nem sokat váratott magára a válasszal: jelezte, a párt közvetlenül nem kapott Sorostól egy fillért sem, de „a +Europa néhány jelöltje közvetlen hozzájárulást kapott George Soros részéről a választási kampány kiadásaira. A magyar gyökerekkel rendelkező filantróp jó ideje osztja és támogatja európai értékeinket és az emberi jogokért, a jogállamiságért folytatott harcunkat. Büszkék vagyunk rá, hogy néhány jelöltünk – bizonyosan érdek nélküli – támogatását kérte és el is nyerte.”
Később a párt központi Facebook-oldalára
melyben a párt világossá tette: „Nem csak megerősítünk mindent, de ki is állunk mellette: Sorossal erős és tartós értékközösségben vagyunk a liberális és demokratikus politikai értékek, illetve a közös Európa-párti vízió terén.”
A mostani brüsszeli botrány kapcsán a Politico kereste Emma Boninót, de a politikus egyelőre nem reagált az érdeklődésre.
Nyitóképen: Emma Bonino, a +Europa pártelnöke (fotó: Andrea Ronchini / NurPhoto / NurPhoto via AFP)