Mint arról lapunk is beszámolt: péntek este nagyszabású razziát tartottak Brüsszelben, amely megrengetheti az EU vezetését: a rendőrség 16 helyszínen razziázott, és legalább négy embert őrizetbe vettek.
Az ügyészek bűnszervezet létrehozása, korrupció és pénzmosás elleni nyomozásról beszélnek.
Az ügyészség szerint a nyomozók már hónapok óta gyanítják, hogy „egy Öböl-állam befolyásolja az Európai Parlament gazdasági és politikai döntéseit”, különösen az intézmény vezetőit célozva, jelentős mennyiségű pénzzel és értékes ajándékokkal. A rendőrség a mostani razzia során mintegy 600 ezer eurónyi készpénzt, valamint mobiltelefonokat és számítógépeket foglalt le.
Az Európai Parlament egyik alelnöke, a görög szocialista Eva Kaili is az őrizetbe vettek között van. Róla írt portrécikkünket itt olvashatják:
Péntek folyamán nagyszabású brüsszeli razzia keretében őrizetbe vették az Európai Parlament görög szocialista alelnökét. De ki ő és honnan jött? Mint arról a Mandiner is beszámolt: péntek este nagyszabású razziát tartottak Brüsszelben, amely megrengetheti az EU vezetését: a rendőrség 16 helyszínen razziázott, és legalább négy embert őrizetbe vettek.
Az ügyben folyamatosan újabb fejlemények és reakciók látnak napvilágot.
A Politico beszámol arról: megszólalt Daniel Freund is. A német zöld EP-képviselő a magyar kormány legaktívabb kritikusai között tartható számon: vannak napok, amikor órák se telnek el két Magyarországgal foglalkozó twitteres bejegyzése között.
Most viszont a brüsszeli korrupciós botrány kapcsán szólalt meg Freund az egymást követő tweetjeiben.
Szerinte ez „őrület”,
és „az elmúlt évtizedek egyik legsúlyosabb korrupciós botránya Brüsszelben”.
Úgy látja: „A mostani incidens megmutatja, hogy harmadik országok hogyan próbálnak befolyást gyakorolni az EU-ra. A harmadik országokból érkező lobbizást is publikálni kell a lobbiregisztrációban. A harmadik országok képviselőivel való találkozásokat közölni kell.”
Arról is twittelt: „A korrupció az egyik legnagyobb veszélyt jelenti az Európai Demokráciára. Szorgalmasan kell küzdenünk ellene!”
Mint arról a Mandiner is beszámolt: péntek este nagyszabású razziát tartottak Brüsszelben, amely megrengetheti az EU vezetését: a rendőrség 16 helyszínen razziázott, és legalább négy embert őrizetbe vettek. Az ügyészek bűnszervezet létrehozása, korrupció és pénzmosás elleni nyomozásról beszélnek.
Nyitókép: képernyőfotó