A karácsonyi időszak ünneplése és a köszöntések milyensége már az elmúlt évtizedekben is meghatározó volt: a szocializmus évei alatt például fenyőünnep volt a neve, Szent Miklós azaz Mikulás pedig a nem keresztény kultúrkörben terjedt el „Télapóként”. Ha megnézzük, hogy a hazai közéleti szereplők és politikusok, hogyan köszöntik fel követőiket, a mai napig megtapasztalható a különbség a táborok között.
Áldott karácsonyt kívánok! ”
– írta Facebook-oldalán Orbán Viktor, a miniszterelnök a poszt végére még egy karácsonyfa-emojit is illesztett, ám az adventi időszak alatt is rendszeresen beszámolt a gyertyák meggyújtásáról, nem véletlen, hogy a poszthoz tartozó képen is szerepel a koszorú.