Döntött a jegybank az alapkamatról

2026. június 23. 14:01

A Varga Mihály vezette testület lejjebb vitte a kamat mértékét.

2026. június 23. 14:01
null

Ahogyan várható volt, csökkentette az alapkamat mértékét a Magyar Nemzeti Bank (MNB) monetáris tanácsa. A Varga Mihály vezette grémium keddi döntésével 6 százalékra csökkentette az alapkamatot szerdától. 

A kedvező inflációs adatok és az erős forintárfolyam miatt az elemzők előzetesen is kamatvágást vártak a jegybanktól, volt, akit egy 50 bázispontos csökkentés sem lepett volna meg. Az elmúlt időszakban kedvezőbbé vált a helyzet, a forint tartósan 360 alatt maradt az euróval szemben, a májusi infláció pedig mindössze 1,8 százalék volt, így továbbra is a jegybank céltartománya alatt alakult. 

Végül 25 bázispontról döntött a monetáris tanács. A döntésről Varga Mihály 15 órakor sajtótájékoztatót tart. 

Ezt is ajánljuk a témában

A jegybank legutóbb, csaknem másfél év után idén februárban csökkentett az alapkamaton, akkor 6,5 százalékról 6,25 százalékra változott az irányadó ráta. 

Nyitókép: MTI/Kovács Márton

 

Összesen 4 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Galerida
2026. június 23. 15:03
Még hat a tehetetlenségi erő, de péterék oroszlánként küzdenek a fékezésért....
Válasz erre
0
0
ördöngös pepecselés
2026. június 23. 14:32
IMF lesz ennek a vége
Válasz erre
0
0
Magyarorszag-elveszett
2026. június 23. 14:19
De hát, a tisza szerint romokban a gazdaság és azonnali intézkedésekre van szükség. De azért másfél hónapja semmiféle gazdasági intézkedés nem történt....
Válasz erre
2
0
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!