Az emberek eltérő módon élnek, ha oroszok, vagy kínaiak, vagy irániak, vagy indiaiak, és nem lehet őket összemosni. Nem sok mindenben értenek egyet azon túl, hogy a liberalizmus támadó jellegét, valamint a londoni és brüsszeli és washingtoni menedzser-réteget nem szeretik, de úgy tűnik, ez is elég, hogy elvessék az ideológiát, és visszatérjenek a konkrét dolgokhoz.
Jaime Nogueira Pinto szerint Fukuyama volt a fő képviselője annak az elképzelésnek, hogy most már mindenki kapitalista, demokrata, liberális lesz. De sok mindent elfelejtett: többek között, hogy a hidegháborút azért nyerte meg a nyugat, mert nem-liberális országokkal szövetkezett, mint Szaúd-Arábia vagy Kína. Ezek az országok megkerülhetetlen szerepet játszottak a Szovjetunió megdöntésében. Veszélyes úgy értelmezni a történelmet, mint a liberális országok keresztes hadjáratát az autokrata országokkal szemben. Kína és India nem követi a nyugatot az Oroszországgal szembeni konfliktusban, a Nyugat egyedül maradt. Az európai emberek egyre inkább kritikusak vezetésükkel szemben, azt számolgatják, hogyan fogják fűteni lakásaikat.
Az oroszokat komolyan kell venni és vigyázni kell velük.