„Nem vagyok az a kiabálós típus” – Egerszegi Krisztina megtörte a csendet
Nem akármilyen alkalomból szólalt meg az ötszörös olimpiai bajnok korábbi úszó.
Mikor úszott utoljára uszodában Egerszegi Krisztina? Ki járna jól az újabb szankciós intézkedésekkel? Mit vonna maga után, ha bővülne az EP hatásköre? Riport Svédországból, Klebelsberg Kuno, háborús fejlemények és Sajó-katasztrófa a friss hetilapban!
Az úszás után az anyaságban teljesedtem ki – mondja Egerszegi Krisztina. Mikor úszott utoljára uszodában? Miért töri meg a csendet, és vállal aktív szerepet az Úszó nemzet program és a vizes világbajnokság nagyköveteként? Mit gondol az úszósportot is fenyegető transzgender-jelenségekről? Ezen a héten címlapos interjút olvashatnak az évszázad sportolójának választott ötszörös olimpiai bajnokkal.
„A tudás megvan, már csak az kellene, hogy végre elhiggyük: Magyarország képes megrendezni egy nyári olimpiát” – fogalmaz interjúnkban.
Vezércikkünket, az Első Karaktert Szilvay Gergely jegyzi a Jobbik és a teljes ellenzék kálváriájáról.
Közélet
Támogatói legnagyobb részét elvesztette, a parlamenti küszöb alá esett a népszerűsége, belső küzdelmek erodálják – még sosem volt ilyen rossz állapotban a Jobbik. Mi vezetett idáig, és van-e még jövője az egykor egymilliós szavazótáború pártnak? Összefoglalónkban erre keressük a választ.
Gázembargó és importvám – az olajembargóval nem értek véget az Oroszország térdre kényszerítését célzó EU-s tervek. Ki járna jól az újabb intézkedésekkel? Milyen következményei lennének Magyarországra és Európára nézve? Mi várható a közelgő uniós csúcson? Közélet rovatunkban utánajártunk.
Kifulladt az EU-s szankciós politika: más megközelítésre van szükség az Európai Unióban az orosz–ukrán konfliktus rendezésére – mutat rá véleménycikkében Kovács Attila, az Alapjogokért Központ Európai Uniós kutatási igazgatója.
Száz éve, 1922. június 16-án alakult meg gróf Bethlen István harmadik kormánya, amelyben a Vallás- és Közoktatásügyi Minisztérium élére egy kivételes tehetségű vezető került. Gróf Klebelsberg Kunó máig ható kulturális építkezésbe kezdett,
és méltán tekinthető a legnagyobb magyar kultúrpolitikusok egyikének – a szellemi honvédőről Gali Máté történész írását olvashatják.
„Európának nagy szüksége van rá, hogy gondolkodásának hagyományait önmagára koncentrálva újraszervezze” – írja Lánczi András filozófus publicisztikájában.
A rovatban Dobrowiecki Péter, az MCC Magyar-Német Intézetének munkatársa ajánlja Klaus von Dohnanyi Nemzeti érdekek című könyvét.
Külhon & Külföld
Az ökológiai katasztrófa brutális, hosszú távú következményekkel jár a folyóra és környékére nézve, egyúttal megmutatja, mennyire elhanyagolja a szlovák vezetés a magyarlakta térségeket és az egész déli országrészt – Külhon rovatunkban a Sajó-szennyezésről Orosz Örs nyitrai kerületi közgyűlési képviselővel beszélgettünk.
Külföld rovatunkban Demkó Attila riportját olvashatják Svédországból, amely migrációs politikájával, az elszabaduló bűnözéssel és zavargáshullámokkal viszont kemény munkával visszadolgozta magát a „történelembe”.
Ukrán politikai hiba után orosz előretörést, túl erős rubelt, valamint bor és békesség hiányában legalább búzát hozhat a világnak a napokban a háború – összefoglaltuk a háborús fejleményeket.
Alvino-Mario Fantini, a The European Conservative főszerkesztője véleménycikkében amellett érvel, hogy miért érdemlik meg a védelmet az emberiség évszázadokon keresztül elért vívmányai.
Precedens & Makronóm
Precedens rovatunkban annak jártunk utána, hogy mivel járna az Európai Parlament „alkotmányozási” kísérlete.
„A konszenzus eltörlése az erősek és a szegények Európáját hozná létre, egy első és egy másodosztályú Európát” – írja Rodrigo Ballester, az MCC Európai Tanulmányok Központjának vezetője publicisztikájában.
Makronóm rovatunkban Lovászy László miniszteri biztos, jövőkutató írását olvashatják a japán és magyar különutas politikáról.
Sport
Öt év után újra Magyarország ad otthont az egyik legnagyobb nemzetközi sporteseménynek, a vizes világbajnokságnak június 18. és július 3. között – beharangozónkat Sport rovatunkban olvashatják.
Meta, Élet és Utolsó figyelmeztetés
Böszörményi Nagy Gergely Pogátsa Zoltán: A globális elit című könyvét ajánlja a könyvajánló sorozatában.
Schiffer Miklós jegyzetében ír arról, hogyan lehet változatosan és egyedien öltözködni a nyári melegben is.
Tudomány kisrovatunkban Herczeg János, az Élet és Tudomány volt főszerkesztőjének munkásságára emlékezünk.
Nekem nagyon fontos, hogy a lelkekhez jusson el a zeném, mert meggyőződésem, hogy az emberi lélek alapvetően nem változik – vallja Tolcsvay László. Élet rovatunkban gyermekkora helyszínén beszélgettünk forradalomról, kitelepítésről, apafiú viszonyról, beatkorszakról és szakrális művekről.
A rovatban Az űr – Alternatív kozmoszok című kiállítást ajánljuk. A tárcát Leimeiszter Barnabás írja.
A lapot záró Utolsó figyelmeztetés rovatban Hegedűs Zoltán ír a Boston Politicsról és a jó kormányzásról.