Ezt hallania kell: Trump győzelme miatt tomboló liberálisok kifakadásaiból készült metálszám (VIDEÓ)
A rögtönzött dal hamar népszerűvé vált.
A történelmi jelentőségű transzplantációt egy amerikai biotechnológiai vállalat hajtotta végre.
Egy 20 éves mexikói nő lett a világon az első, aki egy különleges 3D-nyomtatással készült szervet kapott – írta a New York Times-ra hivatkozva a Ripost.
A portál beszámolója szerint az egyedülálló transzplantáció, – amely a technológia első sikeres klinikai kísérlete volt –,
A személyiségi jogai miatt csak Alexa néven említett páciens egy genetikai rendellenességgel született, melynek következtében kicsi és torz volt eddig a jobb füle. Ezt az esztétikai problémát oldották meg a 3DBio Therapeutics amerikai biotechnológiai vállalat szakemberei, illetve Arturo Bonilla fülrekonstrukciós sebész egy kísérleti programban – derült ki a cikkből.
A bonyolult sebészeti beavatkozás azzal kezdődött, hogy Alexa csonka érzékszervből egy fél grammos porcmintát vettek, illetve 3D-szkenneléssel készítettek egy képet az egészséges jobb füléről. Ezeket elküldtek a New York állambeli Queensben működő, regeneratív orvoslásra specializálódott 3DBio Therapeutics laboratóriumába, ahol
Ez a folyamat állítólag kevesebb mint 10 percet vett igénybe – részletezték.
A kinyomtatott szervet végül hűtve elszállították egy amerikai-mexikói határ közelében található klinikára, ahol Arturo Bonilla beültette Alexa bőre alá, közvetlenül az állkapocscsontja fölé. A műtétre még márciusban került sor, de ennek tényét csak nemrég osztották meg a nyilvánossággal, ugyanis mostanra vált biztossá, hogy Alexa szervezete befogadta a szervet. A nyomtatott fülnek egyébként még néhány hónap „növekedésre” van szüksége, amíg teljesen ki nem fejlődik.
3DBio Therapeutics kísérleti programjának keretében nem Alexa az egyetlen, aki 3D-nyomtatással készült transzplantációs szervet kap. A vállalat tájékoztatása szerint rajta kívül még 10 emberen szeretnék elvégezni ezt a bonyolult eljárást – tette hozzá a Ripost.
Nyitókép: HANDOUT / 3D BIO THERAPEUTICS / AFP