Az oltási rend világos: először az egészségügyi dolgozók és az idősek, utánuk mindenki más, a jelenleg beoltottak átlagéletkora 64 év Szerbiában – tudjuk meg Bagi Bojántól, a Vajdasági Magyar Orvosok és Fogorvosok Egyesületének elnökétől. Bagi, aki egyébként a kormányzó Szerb Haladó Párt szoros szövetségesének, a Vajdasági Magyarok Szövetségének tartományi képviselője, úgy véli: az, hogy a belgrádi kabinet nyitott volt arra, hogy többféle gyártótól szerezze be a vakcinákat, egyértelműen kifizetődött. A mottó az volt, hogy aki időt nyer, emberéletet nyer – és sebes iramban tudták elkezdeni beoltani a lakosságot, pláne az EU terebélyes, így szükségszerűen lassú rendszereihez képest. Ha így halad a vakcináció, Bagi szerint júniusra várható egy „könnyebb időszak”, ehhez a lakosság 70-80 százalékos átoltottságát tartja elengedhetetlennek. Ezzel együtt elismeri, hogy addig
a helyzet „pszichésen és fizikailag is megterheli az embereket” a Vajdaságban éppúgy, mint az ország többi részein.
A kérdés, hogy meddig tart a türelem. A jelek szerint már nem sokáig: a járványügyi hatóság nemrég tízmillió dináros (csaknem harmincmillió forintos) büntetést szabott ki többek között jókora illegális – „jelszavas” – magánbulik résztvevőire. A belgrádi piactéren lévő hangárban egy több mint százfős bulit kapcsoltak le az egyenruhások, a szervezőket őrizetbe vették. Pedig a rendelkezések a magyarországihoz képest jóval lazábbak: este nyolcig a bevásárlóközpontok és a boltok mellett a szórakozóhelyek és az éttermek is nyitva lehettek hétköznaponként.