Elolvastuk Gyurcsány könyvét, hogy Önnek már ne kelljen!
Krimit írt a volt miniszterelnök, van benne egy Ferenc néven felszentelt homoszexuális, kiugrott, véres kezű pap, és még sok más ínyencség.
Az MSZP megroppantása nem a Demokratikus Koalíció érdeke, de annak örül, hogy a DK folyton erősödik – mondja Rónai Sándor a Mandinernek. A Gyurcsány-párt EP-képviselőjét kérdeztük a szocialisták és a DK viszonyrendszeréről.
Az MSZP elnöke azt nyilatkozta: információi vannak arról, hogy Gyurcsány Ferenc pártjának képviselői megkeresik pártja tagjait. Tóth Bertalan szerint nem szerencsés, hogy az ellenzéki pártok egymás politikusait akarják elhalászni. A Demokratikus Koalíció EP-képviselője azonban lapunknak cáfolta, hogy lenne ilyen gyakorlat. Rónai Sándor szerint Szaniszló Sándor XVIII. és Kiss László III. kerületi polgármesterek egyéni döntésük alapján ültek át a DK-ba, nem történt átcsábítás. Interjúnk.
***
Van szándék a DK részéről az MSZP-sek átcsábítására? Van sorozatos megkeresés a DK-sok részéről?
A DK elnöke erre többször reagált több fórumon is. Nincs ilyen, nem létezik. Nincs ilyen szándék a pártban.
Az átigazolások tehát bagatell ügyek, nem rontják meg a kapcsolatot? A nagy cél – a kormányváltás elérése, az összefogás – felülírja majd ezeket a konfliktusokat?
Természetesen. Azok a politikusok, akik most a Demokratikus Koalícióhoz jönnek – szerencsére sokan –, azoknak ez a személyes döntésük. Ha valaki belép egy pártba, az mindenkinek a saját személyes döntése. A végcél pedig világos, és ezt igyekszünk minél jobban hangsúlyozni: teljes ellenzéki összefogásra van szükség, a 2022-es országgyűlési választásoknak
Ebben minden ellenzéki pártra számítunk, amely valós alternatívát mutat a Fidesszel szemben. Én örülök, hogy a DK egyre erősebb és egyre vonzóbb – azok számára is, akik most csatlakoznak a politikai élethez, és azok számára is, akik már korábban résztvevői voltak a közéletnek. Egyszerűen olyan alternatívát tudunk mutatni, olyan programunk van, olyan következetes a politikánk az elmúlt években, hogy az erősödésünk nem véletlen, ez egyszerűen vonzó mások számára.
Ha az MSZP-ből többen átlépnek a DK-ba, annak az az üzenete, hogy az aktív politizálással foglalkozók a DK-t tartják a baloldal vezető pártjának, ott láthatják a garanciát például az egzisztenciális biztonságukra is.
Ez az MSZP dolga, a DK politikusaként nem szeretnék beleszólni más pártok belügyeibe. Annak örülök, hogy ha a Demokratikus Koalíció folyton erősödik.
és akkor egy erős alternatívát tudunk mutatni 2022-ben, és ezzel le tudjuk győzni a Fideszt. A végén az lesz a fontos, hogy az ellenzéknek összesen nagyon sok támogatója legyen, és ez csak úgy lehetséges, ha minden párt változatlanul, egyformán erősödik.
Az MSZP megroppanása nem érdeke tehát a DK-nak?
Természetesen nem.
Az átlépések hatására az MSZP elnöke jelezte, hogy a jövőben nem fogják támogatni közös jelöltként azokat a politikusokat, akik az MSZP-ből más pártba átléptek. Nem tartanak attól, hogy ez a jövőben esetleg meg fogja nehezíteni az összefogást?
Erre is konkrétan reagált már Gyurcsány Ferenc, a DK elnöke. Ez az az időszak, amikor
Én erre kérnék minden ellenzéki politikust, hogy ezt vegye figyelembe. Nagyon fontos, hogy azok a szövetségek, amelyek létrejöttek az önkormányzati választásokra, ne gyengüljenek, hanem éppen erősödjenek. Én egyébként azt látom, hogy ezek a szövetségek erősödtek, a korábbi politikai nézetkülönbségek pedig gyengültek azzal, hogy ezek az emberek együtt dolgoznak az önkormányzatokban. A közös munka összekovácsolja az ellenzéket. Nagyon bizakodó vagyok, hogy ez 2022-ig folytatódni fog, és utána egy ütőképes csapat fogja kormányozni ezt az országot.
fotó: MTI