Orbán Viktor: Nem véletlen, hogy egyszer sem találkoztam Pressmannel (VIDEÓ)
Donald Trump elnökségének hatásairól, az Európai Unió helyzetéről és a magyar gazdaság kilátásairól beszélt Orbán Viktor péntek reggel a Kossuth Rádióban.
Egyidősek a rendszerváltással, és bár a harmadik köztársaság kikiáltása idején punk lázadással indítottak, mára az ország fősodratú rockzenekara a Tankcsapda. Paradoxon-e a fenntartható rock, az élet-e a legjobb méreg, és mitől lehet modellértékű megélhetésszerűen rocksztárkodni Magyarországon?
Debrecentől Lukács László Pro Urbe díjat kapott az 50. születésnapjára. Mire gondolt, amikor felvette az öltönyét, és elindult a díjátadóra?
Lukács László: Semmiképp sem arra, hogy ez nekem járt. A Tankcsapdával kapcsolatban sok mindent lehet mondani, egyet biztosan nem, hogy ne tennénk egyértelművé: debreceni zenekar vagyunk. Debrecenben születtem, Debrecenből indultunk, ma is oda térünk haza. Tősgyökeres cívisként ennek a zenekarnak én vagyok az arca. A legnagyobb igyekezettel visszük a város hírnevét most már harminc éve az országban és a világon. Ennek visszaigazolását, a Tankcsapda égisze alatt végzett munka elismerését és a város köszönetnyilvánítását látom a díjban. Nyilvánvaló, hogy soha nem kaptam volna meg, ha nincs a Tankcsapda. Egyébként nem voltam öltönyben.
Mit adott a Tankcsapda Debrecennek?
Fejes Tamás: Nem szeretném magyarázni a bizonyítványunkat. A debreceniek tudják ezt igazán. Ma is erős a városban a cívismentalitás. Olyan Debrecen, mint egy nagy falu. Erős az összetartás, a lokálpatriotizmus. Mondogatták, hogy ha otthon játszunk, más a légkör. Rájöttünk, hogy igazuk van. Tudat alatt kialakul a debreceni közönség és közöttünk egy kivételes kohézió. De ez már Laci asztala, ő itt a költő.