Gyűlik a tömeg a Szent Péter téren, Ferenc pápa halálát követően (ÉLŐ VIDEÓ)

Ferenc pápa húsvéthétfőn hunyt el, 88 éves volt.

Egy svájci kutatás eredményeit publikálták az Evolution and Human Behavior újságban, melyek szerint azok a nagyszülők, akik segítenek az unokák nevelésében, tovább élnek, mint azok, akik nem foglalkoznak az unokáikkal.
A kutatási tanulmányban írtaknak minden szülő örül, egyrészt mert erre hivatkozva többször meg lehet kérni a nagyszülőket, hogy vigyázzanak a gyerekekre, másrészt pedig nyilván boldoggá tesz mindenkit, hogy ha sokáig élnek a felmenői – írja az NLCafé.
A kutatók 500 idősebb, 70-103 év közötti embert vizsgáltak, hogy vajon milyen különbségek vannak köztük aszerint, hogy gondoskodtak-e az unokákról vagy sem. A vizsgáltak között voltak olyanok is, akik nem nagyszülők, de az ismerősök gyerekeivel sokat foglalkoztak.
Az eredményekből az látszik, hogy hosszabb ideig éltek azok, akik sokat időt töltöttek a saját unokáikkal. A vizsgált csoport fele a vizsgálat után 10 évvel még életben volt, míg azok, akik nem gondoskodtak senkiről a környezetükben, 5 éven belül meghaltak. Azok pedig, akik ismerősök gyerekeivel foglalkoztak, 3 évvel túlélték a magányos társaikat.
A kutatásból úgy tűnik, hogy a hosszú élet titka a másokról való gondoskodás és segítés. Jó hatással van az egészségre, ha törődünk mással is magunkon kívül, főleg akkor, ha ez a másvalaki egy kisgyerek. De az is kiderült, hogy túlzásba sem szabad vinni a nagyszülők terhelését: az unokák körüli túlzott felelősség káros hatással lehet a nagyszülők egészségére.