A 80 éves Ray Flynn a makula-degeneráció úgynevezett száraz formájában szenved, és a betegség miatt teljesen elvesztette központi látását. A Manchesteri Királyi Szemkórház sebészei ültették be a retina implantátumot, amely a férfi szemüvegére erősített minikameráról kap jeleket. A műtét után két héttel Ray Flynn képes volt az implantátum segítségével felismerni függőleges, vízszintes és átlós vonalakat, ma már képes emberek és tárgyak körvonalait látni.
A férfi azt reméli, hogy idővel annyira javul a látása, hogy képes lesz a mindennapos feladatokat, mint a bevásárlás, kertészkedés önállóan ellátni.
A Second Sight amerikai cég által készített Argus II implantátumot már felhasználták korábban a vakságot okozó retinitisz pigmentózisban szenvedő betegek látásának helyreállítására, a manchesteri műtét volt azonban az első, amikor bionikus szemet időskori makula-degenerációban szenvedőnek ültettek be, ez a betegség a fejlett társadalmakban az időskori látásromlás leggyakoribb oka, és több millió embert sújt világszerte.
Paulo Stanga szemsebész professzor, aki a négyórás műtétet vezette, elmondta, hogy az eljárás „új korszak kezdetét jelenti a látássérült betegek számára". Az implantátum nem képes arra, hogy visszaadja a nagyon éles látást, de korábbi tanulmányokból kiderült, hogy segíti a betegeket jellegzetes formák felismerésében.