Fábry Sándor a zsidó és a nem zsidó kabaréról
Az akkori szereplők vajon melyik etnikumot képviselték és melyik etnikumot célozták meg?
Ács Tamás lett a Budapesti Zsidó Hitközség új vezetője. Az új elnök a hitélet megújítását, a holokauszt-túlélőkről való gondoskodást a szociális háló megerősítését nevezte meg fontos feladatának és a BZSH és a Mazsihisz közötti kapcsolat normalizálását.
A Budapesti Zsidó Hitközség (BZSH) közgyűlése csütörtökön Ács Tamást választotta meg új elnökének, míg ügyvezető igazgatóként újraválasztották Kunos Pétert. Az új elnök fontosnak nevezte, hogy megszűnjenek a villongások a BZSH-ban, valamint a BZSH és a Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetsége (Mazsihisz) között.
A hitközség honlapján olvasható tájékoztatás szerint az új elnököt két fordulóban választották meg, négy induló közül (eredetileg öten indultak a posztért, de egyikük a közgyűlésen visszalépett). Az első körben Ács Tamás 23, Bandi László pedig 21 szavazatot kapott, így ők kerültek a második fordulóba, ahol a győztes 38 szavazatot, míg a második jelölt 35 szavazatot gyűjtött.
Ács Tamás a hitélet megújítását nevezte fontos feladatának. Jelezte továbbá, hogy szervezeti változtatásokat sürget annak érdekében, hogy a tizenöt budapesti zsidó közösség együtt dolgozzon, közösen kommunikáljon. Az új elnök emellett kiemelte a hitközség alap- és választási szabályának megújítását, továbbá a holokauszt-túlélőkről gondoskodást és a szociális háló erősítését.
Az új elnök azt mondta: fontos, hogy megszűnjenek a villongások egyrészt a BZSH-ban, másrészt a BZSH és a Mazsihisz között. Azért fog dolgozni, tette hozzá, hogy a jövőben a két szervezet egyenrangú félként működjön együtt. Az új elnök szólt arról is, hogy be kell vonni a fiatalokat a közösségi életbe.
A BZSH honlapján elérhető bemutatkozás szerint Ács Tamás 61 éves mérnök-közgazdász, jelenleg a Ludwig Kortárs Művészeti Múzeum gazdasági igazgatója. Kunos Pétert 58 igen szavazattal, 17 nem ellenében választották újra ügyvezető igazgatónak.