Jól tudom, hogy Önnek is vannak lovai? Mennyi ideje jut rájuk?
Két lovam van: egy shagya arab, aki Csete névre hallgat, és egy kisbéri félvér, Bonbon. Csete 4 éve van nálunk, Bonbon pedig új szerzemény. Sajnos, kevesebb idő jut rájuk, mint szeretném, de azért igyekszem hetente több alkalommal is velük lenni.
Hogyan és mikor került közel ehhez a sporthoz?
Kisgyermekkorom óta vonzódom a lovak világához, és ez nekem sok mindent jelent: több, mint egy sport.
Annyira, hogy most Nemzeti Lovas Stratégia miniszterelnöki megbízottja lett: január 31-ig kell elkészülnie a stratégiának, milyen fázisában van most?
Jelenleg a kormány-előterjesztés végső változatán dolgozunk, és rövidesen elkezdődhetnek a tárcaközi egyeztetések. Reményeink szerint, a kabinet már februárban megtárgyalhatja az új Nemzeti Lovas Programot.
Kik vettek még részt az anyag elkészítésében?
Széleskörű szakmai egyeztetés előzte meg az anyag elkészítését. Megtiszteltetés számomra, hogy olyan személyek is csatlakoztak ehhez a munkához, mint például Lázár Vilmos, a Magyar Lovassport Szövetség elnöke, Dallos Gyula mesteredző és Kassai Lajos, világbajnok lovasíjász.
Az előzetes információk szerint egy több területet érintő tervezetről van szó: kapcsolódik hozzá többek között az oktatás, a vidékfejlesztés, a kultúra, a turizmus is. E területekről is vontak be szakembereket?
Azokat is megkerestük, akik több éve foglalkoznak gyerekek lovagoltatásával, illetve azokat is, akik a lovasturizmusban érdekeltek. Ha Magyarországon a lóról beszélünk, akkor beszélünk vidékfejlesztésről, turizmusról, oktatásról, nevelésről, környezettudatosságról, természetvédelemről, az egészségüggyel kapcsolatban pedig terápiás lovaglásról. Beszélünk természetesen a nemzeti értékek megőrzéséről, a génmegőrzésről és az építészeti örökségünk megőrzéséről is. Azt lehet mondani, hogy szinte valamennyi kormányzati terület érintett, ezért is volt itt az ideje, hogy az ágazat egységes fejlesztésére vonatkozó javaslat kerüljön a kormány elé.
A hivatalos bejelentés szerint az Ön megbízatása 2012 novemberéig tart. Abban az esetben, ha a kormány elfogadja a benyújtott stratégiát, mi tartozik majd a gyakorlati feladatai közé?