„Botrányos” – így reagált Verhofstadt a befagyasztott uniós pénzek folyósítására

A belga EP-képviselő szerint ez a lépés „tönkreteszi értékalapú közösségünket”.

A közvélekedés nagyjából az, hogy politikai értelemben a vidék a Fideszé, a főváros pedig a balliberális ellenzéké, ezért sokan azt hiszik, a kormánypártok le is mondtak arról, hogy Budapesten meghatározó szerepet töltsenek be a jövő évi önkormányzati választás után. A helyzet ennél sokkal bonyolultabb.
Almási B. Csaba írása a Mandiner hetilapban.
Már a tavalyi parlamenti választáson is az látszott, hogy a Fidesz – bár csupán egyetlen választókerületben, Rákosmentén győzött – egyáltalán nem szerepelt rosszul a fővárosban. A külső pesti területeken több helyen nagyon izgalmas küzdelem folyt. A főként a XVI. kerületet magában foglaló 13. egyéni választókerületben például – a később a szocialista országgyűlési frakcióhoz csatlakozó – Vajda Zoltán csak az utolsó pillanatban, a külföldről beérkezett voksokkal tudott fordítani Szatmáry Kristóf ellen. A XVIII. kerületben az MSZP társelnöke, Kunhalmi Ágnes alig több mint 1 százalékponttal verte Lévai István Zoltánt. Több helyen a kormánypárti politikus jobban megszorongatta az ellenfelét, mint négy évvel korábban, például a jórészt a XX. kerületben elterülő 16. oevk-ban Földesi Gyula a szocialista nagyágyú Hiller Istvánt.
Nem lehet megspórolni a terepmunkát, a kopogtatásokat, standolásokat”
Kapcsolódó cikkek a Választás 2024 aktában.
A kommunikációs vezetőjük szerint korábban azt állították róluk, hogy döntően a protesztszavazóknak köszönhetik a népszerűségüket, mára egyre többen lesznek tisztában azzal, hogy a Kutyapárt a viccelődés mellett jelentős munkát is végez.
2024-ben függetlenként száll ringbe a polgármesteri székért az egykori városvezető.
Az ellenzék volt miniszterelnök-jelöltje a Mindenki Magyarországa Néppárt színeiben száll ismét ringbe Hódmezővásárhelyen.
Kövesse a Facebookon!