A vállalkozások szerint sem álom az ezer eurós minimálbér és az egymillió forintos átlagkereset, de ehhez kell még valami, amiről eddig kevés szó esett
Nagy Márton legújabb javaslata kiverte a biztosítékot a vállalkozásoknál, de nem utasítják el.
Az Orbán Viktor által meghirdetett új irány, a gazdasági semlegesség politikája már 2025-ben jelentős életszínvonal-emelkedést hoz a családoknak, a rákövetkező években pedig évi 10 százalék fölötti mértékben nőhetnek a keresetek. A gyermekesek járnak a legjobban, de a fiatalok is újabb támogatásokra számíthatnak.
Nyitókép: MTI/Bruzák Noémi
Új, 21 pontos gazdasági akciótervről döntött a kormány. Az intézkedések három nagy csoportba sorolhatók:
A kitűzött célok jelentős része már jövőre megvalósul. A következő hetekben dől el, hogy mennyivel emelkedhet 2025-ben, 2026-ban és 2027-ben a minimálbér és a garantált bérminimum.
Információink szerint a szakszervezetek és a munkáltatók is elfogadhatják a kormány javaslatát, vagyis a minimálbér 12 és a garantált bérminimum 10 százalékos évenkénti emelését.
A következő évek legnagyobb és legfontosabb kormányzati intézkedéseinek hatására minden magyar ember jövedelmi helyzete javul majd. Ez azt jelenti, hogy jóval az infláció fölött nőhetnek a családok bevételei. A 21 pontos gazdasági akciótervben foglaltak szerint
Ezt is ajánljuk a témában
Nagy Márton legújabb javaslata kiverte a biztosítékot a vállalkozásoknál, de nem utasítják el.
Nem csak a közvetlen, jövedelmeket érintő intézkedések segítenék a családok és főként a fiatalok helyzetét. A kormány tervei szerint a lakhatással összefüggő intézkedések között bevezetné
A korábban bevezetett, a kereseteket és a jövedelmeket érintő kedvezményeket is meghagyja a kormány, valamint a 13. havi nyugdíj is marad. Ez azt jelenti, hogy továbbra is elérhető lesz
Mindez azt jelenti, hogy nem csak a gyermekesek, de a fiatalok is jelentős támogatásban részesülhetnek a következő években.
Orbán Viktor miniszterelnök már a nyáron bejelentette, hogy a családi adókedvezményt legkésőbb 2026-ra megduplázza a kormány. Ez azt jelenti, hogy 2026-ban
A háború és a globális gazdasági kihívások miatt jövőre – várhatóan júliustól – 50 százalékkal nő a családi adókedvezmény, a jelenlegi összegek megduplázására 2026 januárjától számíthatnak a családok.
A kötelező legkisebb munkabérről szóló tárgyalások még tartanak, bár már sok részlet napvilágot látott. A kormány és a szociális partnerek azt szeretnék, ha hosszútávú megállapodást sikerülne megkötniük a partnereknek.
Ezt is ajánljuk a témában
Első hallásra politikai ígéretnek tűnhet az ezereurós minimálbér és az egymillió forintos átlagkereset. A kormány ígérete azonban nem csak álom.
A kormány már korábban javaslatot tett arra, hogy milyen béremelkedési pályát kellene bejárni a következő években ahhoz, hogy a minimálbér belátható időn belül 1000 euróra, az átlagkereset pedig egymillió forintra emelkedjen.
Egyre gyorsabb és látványosabb a világban zajló politikai és gazdasági átalakulás folyamata, amelyre válaszul Orbán Viktor miniszterelnök szeptember elején meghirdette Magyarország új gazdaságpolitikai stratégiáját. A kormányfő a világrendszerváltás folyamatait idejekorán felismerve kiemelte, a gazdasági semlegesség az egyetlen lehetőségünk az átalakuló, blokkosodó világban arra, hogy a magyar gazdaság növekedése jelentősen meghaladja az Európai Unió növekedését.
Ezt is ajánljuk a témában
Egyre inkább a szemünk előtt zajlik a globális hatalmi átrendeződés. A világrendszerváltás legnagyobb vesztese eddig Európa, ám Brüsszel továbbra is azzal van elfoglalva, hogy politikai súlyt adjon az uniós elitnek szinte azonnal behódoló Magyar Péternek. Orbán Viktor eközben meghirdette a gazdasági semlegességet.