Orbán Balázs: A liberális világrend véget ért
A demokráciák és nem demokráciák polarizációja helyett az államok közötti pragmatikus kapcsolatok lehetnek a kulcs a globális békéhez – hangzott el a Danube Institute panelbeszélgetésén.
A demokráciák és nem demokráciák polarizációja helyett az államok közötti pragmatikus kapcsolatok lehetnek a kulcs a globális békéhez – hangzott el a Danube Institute panelbeszélgetésén.
Amerika válságban van, és aki ezt nem látja akár balról, akár jobbról, az vak.
Már ha nem akarjuk feláldozni eszményeinket, hagyományainkat, létünknek értelmét a nagy globalista massza haláltáncának oltárán.
Ismét csúcstalálkozót tartottak a BRICS-országok vezetői, akik új világrendet építenének.
Két út áll a világ legdinamikusabban fejlődő gazdasági tömbje előtt: vagy marad az eredeti elképzelésnél, és a jelenlegi globális intézményrendszer bővítéseként értelmezi magát, vagy nekiront annak a világrend gyors megváltoztatása érdekében. A soros elnök éppen Oroszország. Bonyolult csúcstalálkozó várható.
Sosem lesz már olyan a világunk, mint amilyen volt.
A karibi ország is BRICS-tagállam szeretne lenni, Putyinnál adták le a felvételi kérelmüket.
A társas kapcsolatok hiánya fizikai és lelki összeomlást okoz, ami miatt mindenki terápiára jár és analitikusától várja életválságának megoldását.
Kína, Oroszország és a terroristák miatt is aggódnak a hírszerzők.
Számos, tőle korábban nem hallott külpolitikai gondolatot is megfogalmazott a miniszterelnök – és rácáfolt a vele kapcsolatban élő sztereotípiák némelyikére is.
A liberális világrend gyorsuló hanyatlásával és egy új, többpólusú világrend kialakulásával a világ egyre veszélyesebb idők elé néz.
Megnevezni is nehéz, miben lehet bízni ebben a kilátástalan helyzetben – legfeljebb egy sóhajra futja: Isten, óvd meg Amerikát!
Amíg Trump éppen az elitista-globalista világrend ellen küzd, addig Magyar Péter kiszolgálni készül azt.
Mit szól az ügynökvádakhoz? Elkerülhetjük-e az atomháborút? Mit üzen a kínai elnök látogatása? Életútinterjú és külpolitikai elemzés a 75 éves Nógrádi Györggyel.
Meddig tud emelkedni Kína – és mik az előtte lévő akadályok? Mik a kínaiak erősségei és gyengéi az átalakuló világrendben? A pekingi Csinghua Egyetem dékánját kérdeztük!
Tucker Carlsonnál járt Orbán Balázs, a magyar miniszterelnök politikai igazgatója.
A 2004-es bővítés az Európai Unió utolsó sikeres vállalkozása.
Ki nyeri a 21. századot? Mi lesz a woke mozgalom vége? Van kiút az amerikai adósságcsapdából? Miben jobb még mindig az Egyesült Államok Kínánál? Mikor lesz béke az oroszokkal? James C. Bennett amerikai konzervatív gondolkodót kérdeztük.
A miniszterelnök politikai igazgatója szerint nem az a kérdés, hogy milyen változások mennek végbe, hanem az, hogyan reagálunk rájuk.