Kiszivárgott: aggódik Magyar Péter tanácsadója – „özönlenek a haszonlesők” a Tisza Pártba
Láng Balázs egy belső csoportban hívta fel arra a figyelmet, hogy „borzalmas arcoknak is otthona lett a Tisza.”
A Népszava olvasói háborognak az állami hirdetések miatt.
Életútinterjút készített Németh Péterrel a Transzparens Újságírásért Alapítvány, amelyen szóba került, hogy a Népszava önmagára egy vállaltan ellenzéki újság. Németh Péter, a lap főszerkesztője úgy fogalmazott korábban, hogy az oldal az ellenzék újságja.
Mostani megszólalásában kijelentette, bár a Népszava egy baloldali elköteleződésű újság, amely kritikusan viszonyul a hatalomhoz, ez azonban nem jelent pártos elköteleződést.
Vállaljuk a magunk baloldali, szociáldemokrata értékeit, de ha 2022-ben az ellenzéki összefogás győzött volna, velük szemben is kritikusak lettünk volna”
– fogalmazott.
Az újságíró megerősítette, ha nincsenek kormányzati hirdetések a lapban, akkor be kéne zárniuk. Kijelentette, egy újság alapvetően két helyről tud bevételhez jutni, egyrészt az olvasóktól, másrészt a hirdetőktől. Állítása szerint nem akarja megfejteni a kormányzati gondolkodást, hogy miért kapnak ezekből a pénzekből.
„Egy biztos, nekünk lételemünk, hogy ez az újság legyen, és mindaddig, amíg ezekért az állami hirdetésekért cserébe mi azt és úgy írhatjuk meg, ahogy mi szeretnénk, addig nekünk ezt kell fogadnunk, hogy létezni tudjunk” – reagált.
Németh Péter elmondta, rendszeresen kapnak az állami hirdetések miatt panaszt az olvasóktól, a főszerkesztő azt mondta, mindenkinek megpróbálják elmagyarázni, miért van arra szüksége a lapnak.
Azt kérem tőlük, hogy azt nézzék, ami a lapban tőlünk megjelenik. Úgy tapasztaltam, hogy ezt szinte mindenki megérti”
– fogalmazott, majd azzal folytatta, drámai a helyzet a magyar lappiacon, hiszen a Népszava ma a legnagyobb példányszámban elkelő közéleti napilap az országban, a maga 15-18 ezer példányszámával. Szlovákiában vagy Ausztriában, amely lélekszámát tekintve kisebb országok, ennek a sokszorosát produkálják lapeladásban.
Nemet lehet mondani tehát az állami hirdetésekre, de akkor az a hang sincsen, amit a Népszava képvisel”
– közölte
Nyitókép: MTI/Soós Lajos