Tokió 2020 – Magyarország éremtáblázata

2021. augusztus 7. 7:55
A fenti, szívünknek kedves grafikon a tokiói olimpia első napja óta folyamatosan változik, hiszen a magyar olimpikonok kitartóan gyarapítják az arany, ezüst és a bronzérmeink számát, s nagy örömünkre egyre bővül az érmeket megszerzők névsora is. Ők Tokió magyar érmes hősei.

Nincs magyar ember, aki ne tudná: Szilágyi Áron sorozatban harmadszor is olimpiai bajnok lett kardvívásban. Akárcsak 2012-ben, Londonban és öt éve Rio de Janeiróban, a tokiói olimpián is Szilágyi Áron nyerte a férfi kardozók egyéni versenyét, és a triplázással sporttörténelmi tettet hajtott végre.

Siklósi Gergely egy nagyon szépen csillogó ezüstérmet szerzett az olimpia második napján. Vagyis a vívóink fantasztikusan kezdték ezt a tokiói olimpiát (is).

Milák Kristóf szenzációs úszással olimpiai bajnoki címet szerzett 200 pillangón a tokiói olimpián. Milák 1:51.25-ös olimpiai csúccsal szerezte meg az elsőséget, ami a magyar küldöttség második aranyérme Tokióban.

Decsi Tamás, Gémesi Csanád, Szatmári András és Szilágyi Áron az olaszok elleni elveszített elődöntőt követően a bronzéremért 45:40-re nyertek a német csapat ellen.

Tóth Krisztián óriási küzdelem után szerzett bronzérmet, akárcsak a magyar kardcsapat. Decsi Tamás, Gémesi Csanád, Szatmári András és Szilágyi Áron 45:40-re nyertek a német csapat ellen.

Milák Kristóf újabb nagyszerű úszással, Európa-csúcsot úszva olimpiai ezüstöt szerzett 100 pillangón.

Három, érem nélküli napot követően augusztus harmadika éremesőt hozott a magyar delegációnak, amelyet Kopasz Bálint Férfi K-1 1000-es távon, vagyis a klasszikus királykategóriában szállított fölényes aranyérmével nyitott, s győzelmének igazi ízt adott, hogy mögötte az ezüstérmet is magyar versenyző, Varga Ádám szerezte meg, a szabályváltozásoknak köszönhetően történelmi kettős magyar győzelemmel ebben a versenyszámban.

A Kozák Danuta – Bodonyi Dóra kettős, a női K2 500 méteren bronzérmet szerzett, saját bevallásuk szerint sokáig azt hitték ezüstöt.

Aki viszont valóban ezüstérmet szerzett, méghozzá első ízben a sportág hazai olimpiai történetében, az Berecz Zsombor, aki egy tradicionális, mégis ezen az olimpián búcsúzó hajóosztályban, a finndingiben állhatott a dobogó második fokára úgy, hogy az éremfutamot magasan megnyerte.

A legkitartóbbaknak járó különdíjra is pályázhatna Lőrincz Tamás, aki az elődöntőben hősies, a döntőben taktikus birkózással megszerezte pályafutása legfontosabb érmét, az olimpiai aranyat. A 77 kilogrammos súlycsoport győztese, London ezüstérmese, Rióban már a visszavonulást fontolgatta, szerencsénkre másképp döntött.

A már olimpiai bajnok testvéréhez hasonlóan világranglista-vezető Lőrincz Viktor eggyel magasabb súlycsoportban jutott be az olimpiai döntőbe. A meccset ugyan a kétszeres világ- és háromszoros Európa-bajnok ukrán Zsan Belenyuk nyerte, de a fiatalabb Lőrincz-testvér teljesítménye alapján ez az ezüstérem biztosan felér egy arannyal!

Rasovszky Kristóf ezüstérmet nyert a 10 kilométeres nyíltvízi úszásban. A 24 éves veszprémi úszó az egész verseny során az élmezőnyben tempózott, az utolsó másfél kilométerre a végül győztes, világbajnok Florian Wellbrock szakadt el tőle, Rasovszky pedig a hajrában az olasz Gregorio Paltrinierit megelőzve másodikként csapott a célba.

Tótka Sándor szenzációs versenyzéssel aranyérmet szerzett a kajak egyesek 200 méteres versenyében. Az UTE 27 éves friss Európa-bajnoka az egyetlen, aki 2016-os diadala óta világverseny döntőjében le tudta győzni a címvédő és világbajnok brit Liam Heath-et.

Csipes Tamara ezüstérmet szerzett a kajak egyesek 500 méteres versenyében. A Honvéd 31 éves kajakosáé a magyar kajak-kenu sport 85. ötkarikás érme, a tokiói olimpiai csapat szempontjából pedig a 15. érem, a hetedik ezüst.

Kovács Sarolta egész napos versenyzéssel a 3. helyen zárta a tokiói nyári olimpiai játékok öttusaversenyét, a karatés Hárspataki Gábor pedig a 75 kilogrammosok között nyert bronzérmet a tokiói olimpián.

A magyar női kajaknégyes ismét megvédte címét 500 méteren a tokiói olimpián, az egység vezérevezőse, Kozák Danuta pályafutása hatodik ötkarikás aranyérmét szerezte. A magyar női vízilabda-válogatott sorozatban a negyedik olimpián játszott a bronzéremért, és első alkalommal sikerült is megszerezni, miután 11–9-re legyőzte az orosz válogatottat.

Az olimpia zárónapján végül a magyar férfi vízilabda-válogatott is érmet nyert; a harmadik helyezést sikerült megszerezniük a Spanyol kiválóságokkal szemben.

Összesen 169 komment

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja.
Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi.

Aki csak félszemmel figyel, az tudja, hogy Katinka a fasorban sincs. Nyilatkozni meg majd megtanulnak...

Én inkább azt tartom furcsának, hogy valaki így számol, ahogy te. Az olimpia ugyanis arról szól, hogy a várakozások vagy bejönnek, vagy nem. Vannak nagy vesztesek és vannak esélytelen nyertesek.
Talán 1960 - ban az egész olimpiai csapat azt kérdezgette egymástól, hogy ki az a Hammerl, aki az első római aranyat szerezte. De Gyurta sem volt sehol Rióban, ahogyan most Katinka, és szegény Wichmann sem tudott nyerni. Verrasztó Zoltán sem lett olimpiai bajnok és Székely Éva is odaadta volna az aranyát, ha a lánya Gyarmati Andrea aranyat nyer. Kőbán Ritának sem ment elsőre.
Nem mellesleg, 2012-ben éppen a vívást temettük itthon, ma meg eredmény, eredmény hátán.
Szóval kerek és forog ez... Kár az olimpia 5. napján siránkozni.
Végezetül, az olimpián már egy ideje fix számú érmet osztanak. Amennyi új sportág van, annyit dobnak ki a régiek közül. Fő a nézettség, ami nem nekünk kedvez. Sokkal inkább a nagyoknak.

Igen, ez igy van, mi pedig vesztesei vagyunk a folyamatnak. Nem beszélve a transznemű " sportolókról" akik inkább csalók, akik teljesen meg fogják akadályozni női sportolóinkat a sikeres olimpiai szereplésben.

Katinka nélkül sovány lesz ez a tokiói Olimpia.

Persze van még egy hét de 3-4 arany a realitás.

Nyomorgó vidéki nyugdíjasok megsegítése, mint állami feladat? Talán tetszett volna tanulni és valamivel több járulékot fizetni.

A valóban szegényeket segélyezni kell. A helyi Momentum még semmi érdemlegeset nem tudott felmutatni.

Lehetőleg senkit ne verjen meg az Isten a tüzes ostorával. Mondjuk, ha az RTL Klub távozni kényszerülne Magyarországról, az az ott vajas kenyerüket keresőknek biztosan sorscsapás lenne, de reménykedve abban, h. majd máshol megtalálják a számításukat, nekem pl. nagyon tetszene. Az ATV-nek sem kívánok sok jót. Az INDEX-TELEX sem a kedvencem, bár csak nagyon nagyjából van fogalmam arról, h. pontosan mi az, amit termelnek, de nekem spec. valami gusztustalanság.

Éljenek az olimpikonjaink!

Ez így van! Plusz öröm a sikereik.

Hát még Izrael mennyi pontot bukott. Nem megy nekik valahogy. 1 arany és 2 bronz.
Egy magyar megye többet szerez.

Húsz éremmel zárunk! Gyönyörű, minden tisztelet az olimpikonjainknak!

Én minden olimpikonnak megköszönöm a munkáját. Már az is nagy teljesítmény, hogy kijutottak. Kuba kevesebb érmet szerzett, mint mi.