A miniszter felidézte, hogy eddig Hajdú-Bihar vármegyében 242 ezren váltottak vármegyebérletet, míg 625 ezren helyi (DKV-) bérletet, a jövőben azonban egyetlen bérlettel lehet majd használni a helyi és helyközi járatokat.
Míg egy debreceni diákbérlet eddig 5500 forintba került, a tanulók a továbbiakban 945 forintos vármegyebérlettel utazhatnak.
A kieső bevételek kompenzálására a MÁV–Volán-csoport 3,4 milliárd forintot biztosít Debrecen számára – tette hozzá a miniszter, megjegyezve, hogy a teljes árú vármegyebérlettel is kedvezőbbé válik az utazás, mint korábban a DKV-bérlettel.