„A Magyar Államkincstár a tegnapi napon vette kézhez a Fővárosi Ítélőtábla másodfokú jogerős döntését. Az Ítélőtábla a Fővárosi Önkormányzat azonnali jogvédelem iránti kérelmét elutasította és megállapította, hogy azonnali jogvédelem vizsgálata során az állított sérelemnek ténylegesen fenn kell állnia, az nem lehet hipotetikus.
A törvényen alapuló fizetési kötelezettség teljesítése, a törvények betartása közérdek.
Megállapította, hogy az azonnali jogvédelem elrendelése megalapozatlan volt, ezért a Fővárosi Önkormányzat kérelmét elutasította” – fogalmazott a nemzetgazdasági miniszter, majd hozzátette: „a jogszabályokat mindenkinek be kell tartania – Budapestnek is!”