„Emlékeznek még Bakács Tiborra? Egyre kevesebben, hiszen ő már nem tényező a közéletben. Legutóbb tavaly írtam róla egy Partizán-interjú kapcsán, ahol sütött belőle a sértődöttségéből fakadó mérhetetlen gyűlölet és keserűség.
Az egykori celeb újságíró még a baloldali figurák közül is mindig a legellenszenvesebbek közül való volt, pedig valljuk be, elég nagy volt a verseny. Bakács büszkén feszített Che Guevarát ábrázoló vörös pólóban és osztotta az észt a tőle megszokott liberális felsőbbrendűséggel egy tehetségkutató zsűrijében, majd egy nagyon kínos ügybe keveredett, és lekerült a kereskedelmi tévék műsoráról. Az történt, hogy nemes egyszerűséggel elkapták az egyik bevásárlóközpontban, amint téliszalámit lopott. A régi elvtársa, Farkasházy Tivadar segítő balkezet nyújtott neki a Hócipőnél: