Szakértő: A főváros nem arra költi a pénzt, amire fontos lenne
„2011-ben a Budapest Közút elkészítette három híd – a Lánchíd, a Petőfi híd és az Erzsébet híd – vizsgálatát. Már ekkor megállapították, hogy baj van, hiszen egyszerre két hidat is fel kellene újítani, mivel olyan rossz állapotban voltak” – idézte fel a Mandiner megkeresésére Kőrösi Koppány, a Budapest Műhely alapítója. A fejlesztéspolitikai szakértő azt is megjegyezte, hogy komoly vita alakult ki ekkoriban a szakértők között arról, hogy melyik hidat is újítsák fel, és zárják le a forgalom elől. Végül a Lánchíd került sorra.
Ugyanakkor Kőrösi rámutatott, hogy a BKK-nak 2011 óta tudnia kellett arról, hogy a Petőfi híd „katasztrofálisan” rossz állapotban van, „ehhez képest az elmúlt 15 évben a cég nem készítette el a felújítási terveket. Így nincs is arra semmilyen becslés, hogy a hidat mennyiből lehetne felújítani” – magyarázta.