A biztonságpolitikai szakértő gyanúja szerint magyar segítői voltak az iskolák elleni akciónak
Kis-Benedek József és Nógrádi György is hangsúlyozta, hogy minden fenyegetést komolyan kell venni.
A felvételi betekintések menetrendjét több iskolában is felborította az országos bombafenyegetés.
Több tanintézmény jelezte, hogy módosulnak a központi felvételi írásbelik megtekintésének időpontjai, miután január 23-án 287 oktatási intézmény kapott bombafenyegető levelet. A rendőrség 18 óra 30 perc körül közölte, hogy átvizsgálta az érintett iskolákat, és sehol sem talált robbanószerkezetet – írta meg a Magyar Nemzet.
Az Újpesti Bródy Imre Gimnázium az elsők között közölte, hogy a január 23-ra tervezett betekintés elmarad, majd később egyértelműsítették:
a központi írásbeli vizsgadolgozatokat január 24-én, pénteken tudják majd megtekinteni gimnázium könyvtárában 8.00 és 16.00 között
– olvasható az intézmény bejegyzésében.
A Pogány Frigyes Technikum hasonló lépéseket tett: a rendkívüli helyzet miatt elmaradt megtekintés „új időpontja január 27-e, hétfő.” Az idő- és terembeosztás változatlan marad, így mindenki az eredetileg megjelölt időpontban keresse fel a kiírt termet.
A XVII. Kerületi Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola és Gimnázium szintén közölte a módosításokat: „amely január 24., 8–16 óráig tart majd”– tájékoztatott az intézmény weboldala. A pótidőpontok jellemzően január 24-én és az azt követő napokban kerülnek sorra, ezért érdemes az adott iskola hivatalos felületeit figyelni.
Ahogy korábban már beszámoltunk róla, a rendőrök nagy erőkkel kezdték meg az iskolák védelmét. Az ellenőrzések lezárulta után a hatóság így nyilatkozott:
Robbanószert, illetve robbantásra alkalmas eszközt sehol nem találtak kollégáink
– adta hírül a rendőrség, hozzátéve, hogy 257 budapesti és 30 vidéki intézményt fenyegettek meg, és további 16 helyet is átvizsgáltak a vezetők kérésére, ahol nem érkezett konkrét bejelentés.
A MÁV-csoport péntek délig minden diák számára jegy nélküli utazást biztosított a buszokon és vonatokon, mivel sokan jelezték, hogy bérletük az iskolában maradt a bombariadó utáni kényszerű intézkedések során. A döntés célja az volt, hogy megkönnyítsék a diákok számára a közlekedést, miután az iskolák kiürítése miatt sokan nem tudták magukkal vinni személyes tárgyaikat, köztük a bérletüket vagy diákigazolványukat.
A vasúttársaság hangsúlyozta, hogy a kivételes intézkedés kizárólag a rendkívüli helyzetre való tekintettel született, és hozzájárult ahhoz, hogy a diákok fennakadás nélkül eljuthassanak otthonaikba.
Nyitókép: Nicolas Guyonnet / Hans Lucas / Hans Lucas via AFP
***
Kapcsolódó vélemény
Végre nem arról a totálisan érdektelen témáról beszél mindenki, hogy miről danol a Majka.