Keményen kiosztotta az Orbán Balázs doktorija kapcsán hergelőket az ELTE oktatója
A téma szempontjából leghitelesebb ellenzéki értelmiségi védte meg Orbán Balázst.
Az opponens gúnyos e-maileket kapott, miután kiderült, ő bírálja az ELTE-n Orbán Viktor politikai igazgatójának tudományos munkáját.
Nyitókép: Az oktató szerint hálózati módszerekkel támadták Orbán Balázst. Fotó: Mandiner/Földházi Árpád
Orbán Balázs sikeres doktori értekezésének bírálója (opponense), a kormánypártisággal egyáltalán nem vádolható Unger Anna Facebook-posztban reagált az elmúlt hetekben Orbán Balázs tudományos munkája kapcsán gerjesztett mesterséges hangulatkeltésre. Az írásból kiderül, Ungert is meglepte, hogyan lett a tudományos munka a napi politikai játszmák része. Az írásába hálózatot emleget, amely erősíti a felvetést, hogy megtervezett politikai akció volt Orbán Balázs tudományos munkájának betámadása:
„Soha ilyen közvetlen és nyílt rálátásom nem volt korábban arra, hogyan zajlik a nyilvánosságbeli szakértői pozícióval való visszaélés, a hergelés, az informális morális nyomasztás és hálózati működés”
– fogalmazott az opponens, majd hozzátette, a félinformációk terjedése, a tudatlanság és a magabiztosság vegyülete, a teljesen szakmaiatlan megjegyzések nyilvánosságban való megpörgetése és igazságként való hirdetése folyt az elmúlt hetekben a doktori kapcsán: „És persze a tisztességtelenség és az elnémulás nyomasztó jelenléte, valamint a kiállás és a tényekhez való ragaszkodás hiánya” – írta Unger.
Az ELTE oktatója azt is megírta, miután kiderült, hogy ő a bírálója Orbán Balázs doktori munkájának, gúnyos e-maileket kapott, sok kollégája pedig azt kérdezte tőle: hogy vállalhattad? „Hogy vállalhattad? – kaptam a kérdéseket hol privát megjegyzésekben, hol nyilvános posztok vagy olvasói levelek morális értékítéleteiben. Kellemetlenkedő kommentek, gúnyos e-mailek, fejelfordítások és nem-köszönések kísérték a tavaszt, majd az elmúlt heteket.”
Ezt is ajánljuk a témában
A téma szempontjából leghitelesebb ellenzéki értelmiségi védte meg Orbán Balázst.
Unger Anna szerint egy dolgozat elbírálásánál nem lehet mást, csak a tudományos szempontokat figyelembe venni, ő így tett. A hálózatnak viszont mindez nem tetszett…
A Facebook-poszthoz hozzá szólt Halmai Gábor, az ELTE tanára, aki nem mellesleg 2001 és 2004 között a Soros Alapítvány kuratóriumának elnöke volt.
A megjegyzéséből kiderül, Unger Annának nincs bocsánat, Halmai ugyanis továbbra is azt kéri számon rajta, miért vállalta el az opponensi megbízást.
Bozóki András, az első Gyurcsány-kormány kulturális minisztere is úgy érezte, hozzá kell szólnia a poszthoz. Szerinte Orbán Balázs egy önkényuralmi rendszert képvisel, ezért nem kellett volna Ungernek részt vennie a doktori elbírálásában.
Ezt is ajánljuk a témában
A kínai szakértők szerint a könyv egyedülálló betekintést nyújt Magyarország történelmi örökségébe és modern stratégiájába, amelyet méltán neveztek „Kelet és Nyugat hídjának”.