Nyitóképen: Bátorfy Attila, Hammer Ferenc, Hargitai Henrik, Hermann Veronika, Müllner András,
Orban Katalin, Polyák Gábor és Szilágyi-Gál Mihály, az ELTE Média és Kommunikáció Tanszékének oktatói
Forrás: Facebook / Kovács Bendegúz
Mielőtt még többen elhinnék, hogy Polyák Gábort, az ELTE Média és Kommunikáció Tanszékének docensét, a Művészetelméleti és Médiakutatási Intézet igazgatóját az oktatás, a kutatás szabadsága, a szakmai teljesítmény, ezenfelül az ELTE autonómiájának megvédése iránti elkötelezettsége vezérli, vessenek egy pillantást az egyetemi szakember életrajzára.
Polyák szakértői, tanácsadói tevékenysége egytől-egyig a 2010 előtti balliberális Medgyessy-, illetőleg Gyurcsány-kabinetek idejére tehető.
Hírközlési Felügyelet; ORTT Alkalmazott Kommunikációtudományi Intézete – itt például médiaszabályozás előkészítésében –; Miniszterelnöki Hivatal – itt pedig az úgynevezett nemzeti tartalmak előállításával, szerkesztésével és átvitelével összefüggő tartalmi és pénzügyi feltételrendszer kialakításában vett részt.
Átnyergelve a fülkeforradalmon, 2022-ben már arról számolt be nem egy orgánum, hogy Polyák volt az egyik abból a 26 szakértőből, akik az ellenzék kormányprogramját (szivárványkoalíció, Márki-Zay Péter vezérletével) összeállítják. Tákoltak ugyan valamit, de ez nem sokat segíthetett neki a választási eredmények függvényében. Sem.
Összeférhet-e egy ilyen politikai szerepvállalás egy egyetemi tanszék vezetésétől elvárható függetlenséggel? Ezt a kérdést tették fel Polyáknak a választások előtt, amelyre a következőket válaszolta a Telex.hu-nak: nehéz kérdés, amelyet a szakmai élete minden területén külön kell egyeztetnie – mondta.
Érzése szerint a civil tevékenységével nem fér össze az, hogy mostantól egy politikai oldal közös véleményét kell képviselnie, az akadémiai tevékenységgel azonban igen.
Így jutottunk el odáig, hogy pénteken privát közösségi oldalán írta ki magából, az ELTE Média és Kommunikáció Tanszékének docense, miként érzi magát azután, hogy a miniszterelnök politikai igazgatójának, Orbán Balázsnak a doktori disszertációja az egyetlen idén az ELTE jogi karán, amit a Tudományági Doktori Tanács nem egyhangú döntéssel bocsátott a doktori eljárás megindítására.