Orbán az uniós vezetők arcába mondta, hogy a migráció csak antiszemitizmust és homofóbiát hozott Európába, majd kiosztotta Webert és von der Leyent

2024. október 09. 08:38

Orbán Viktor szólalt fel ma az Európai Parlamentben, ahol kemény vitát folytatott több képviselővel, keményen visszaszólva von der Leyennek és Manfred Webernek is.

2024. október 09. 08:38
Orbán Viktor az EP-ben 2024. október 9-én.

Többszöri halasztás után szerdán 9 órától vitázik az Európai Parlament a soros magyar EU-s elnökség programjáról és hallgatja meg Orbán Viktor miniszterelnököt. Nagy vita várható.

Azért jöttem, hogy ébresztőt fújjak, Draghi és Macron elnök úr példáját követem – kezdte beszédét Orbán Viktor, rámutatva: az EU-nak változnia kell. Mint mondta: 34 éve parlamenti képviselő, tudja, hogy megtiszteltetés, hogy meghallgatják az EP-ben. Orbán felidézte a 2011-es magyar elnökséget, ami elindította a romastratégiát és a Duna-stratégiát, valamint akkor zártak le utoljára az EU-ban csatlakozási folyamatot, Horvátországért. 

De az unió helyzete ma sokkal súlyosabb, mint 2011-ben, vagy az EU története folyamán bármikor

 – mutatott rá a kormányfő. Sorolta az okokat is: a háborút, a migrációt, a schengeni térség szétesésének veszélyét.

Mint mondta: 585 tanácsi munkacsoport-ülést vezettek le. A magyarországi rendezvényen tízezer vendég vett részt. 52 jogalkotási dosszién dolgoznak a Tanács különböző szintjein. A magyar elnökség tisztességes közvetítőként konstruktív együttműködésre törekszik, de meg fogja védeni a Tanács jogosultságait a kormányfő szerint. De az elnökség nem csupán ügyintézés, politikai felelőssége is van, és bemutatja, mit javasol a magyar elnökség.

Von der Leyen a magyar néphez kívánt fordulni végül, és azt mondta, hogy a magyar nép története közös történet, és közösen kell formálni jövőnket.

Ezután Manfred Weber, az Európai Néppárt elnöke szólalt fel, azzal kezdve, hogy a magyarok számíthatnak Európára, az európai szolidaritásra.

A legfontosabb, hogy a mi uniónknak változnia kell. A magyar elnökség a változás hangja és katalizátora kíván lenni

– mondta Orbán –, a magyar elnökség javaslatokat tesz. Az első probléma a versenyképesség problémája, melynek felsorolta az elemeit is, kritizálva az EU-s zöld megállapodást, mivel a dekarbonizáció a termelés visszaeséséhez és munkahelyek elvesztéséhez vezet. Ennek kirívó példája az európai autóipar, amiben az EU iparpolitika nélkül alkalmazta a klímapolitikát. Az EU és az USA közti szakadék oka a digitális iparban való EU-s lemaradás. Ehhez társulnak még a rossz demográfiai folyamatok, 

a migráció pedig nem kompenzálja a népesség természetes csökkenését.

Orbán Viktor szerint a huszonnegyedik órában vagyunk.

Szerinte a tagállamok várják a bürokráciacsökkentést, a túlszabályozás enyhítését, a zöld iparpolitikát, a belső piac erősítését, a tőkepiaci uniót, s a konnektivitásnövelő politikát a blokkosodás helyett.

Van pár siker, például ilyen az európai akkumulátoripar.

A magyar elnökség célja Orbán kijelentése szerint, hogy elfogadjunk egy új, európai versenyképességi paktumot november 8-án, a Tanács budapesti ülésén.

Ezután Orbán áttért a migrációra. Kijelentette: az unió külső határait meg kell védeni, amihez az unió egészének érdekeit szolgálja, ezért ahhoz az uniónak érdemi támogatást kellene nyújtania. Leszögezte: külső hotspotok nélkül nem lehet megvédeni az EU-t a migrációtól, akit beengedtek az EU területére, azt már nem fogják kitenni onnan, csak azt szabad beengedni, akinek előzetes engedélye van, semmi más nem működik. Az EU migrációs politikája nem működik.

Az illegális migráció az antiszemitizmus, nők elleni erőszak, a homofóbia növekedését eredményezte 

– szögezte le Orbán. Mint mondta: Schengen-summitra van szükség emiatt, hogy megerősítsük a schengeni övezetet, Bulgária és Románia teljes körű csatlakozásával az év vége előtt.

Szükség van az európai biztonsági és védelmi politika intézményesítésére is a magyar kormányfő beszéde szerint. A magyar elnökség a magyar példát tudja felajánlani.

A bővítés is kiemelt témája a magyar elnökségnek. A bővítéspolitikának érdemalapúnak, kiegyensúlyozottnak kell lennie, és a Nyugat-Balkán csatlakozásának felgyorsítása kulcskérdés az EU-s biztonság szempontjából, külön figyelmet kell fordítani Szerbiára, mert 

Szerbia felvétele nélkül a Balkán nem stabilizálható. 

Orbán rámutatott, hogy több tagjelölt ország is teljesíti a csatlakozás technikai feltételeit, csak nincs politikai konszenzus a csatlakozásukról. Az unió tett egy ígéretet húsz éve, amit illene beváltani.

Orbán beszélt az európai mezőgazdaságról is, rámutatva, hogy a termelők létbiztonsága veszélybe került a harmadik országokból való import és az árak emelkedése miatt. 

Elengedhetetlen a régiók közti fejlettségi különbségek csökkentése is – szögezte le Orbán, aki szerint ez kulcsfontosságú az EU versenyképességének megőrzésére.

A magyarok nem csak megoldásokat, hanem álmaikat is keresik az EU-ban – mondta Orbán. Nem azért vagyunk tagjainak az EU-nak, mert olyan, amilyen, hanem azért, amilyen lehetne. Sikeres EU-ban vagyunk érdekeltek.

Orbán azzal zárta beszédét:

tegyük újra naggyá Európát.

Ezután a bizottság elnöke, Ursula von der Leyen kapott szót, aki elsőként az árvízről emlékezett meg. Mint mondta: az EU azért van, hogy segítse a magyarokat is, a magyarok megérdemlik a tagság minden előnyét. Ezután az elnök Ukrajnáról, a versenyképességről és a migrációról beszélt. Szerinte még mindig vannak olyanok, akik a háborúját nem Putyint, hanem a megtámadottat teszik felelőssé, és nem Putyin hatalommániáját, hanem Ukrajna szabadságvágyát teszik felelőssé. Von der Leyen megkérdezte: 1956-ért a magyarok szabadságvágyát teszik felelőssé? Vagy a cseheket 1968-ért?

Majd áttért a versenyképesség kérdésére, a Draghi-jelentésre reagálva. Szerinte az unióban egy kormány szembe megy az európai érdekekkel, és kis befektetői köröket támogat, s ez a magyar kormány, ez a versenyképesség egyik nagy hátránya. Von der Leyen az orosz energiáról való leszakadást is forszírozta, szerinte diverzifikálnak az EU-s országok, tiszta energiát használva. Ezek a versailles-i vállalások, amiket egy tagállam nem tartott be, ez Magyarország, ami Oroszországgal működik együtt, pedig von der Leyen szerint Oroszország nem megbízható beszállító.

Von der Leyen ezután az EU-s migrációs paktumot hozta fel. Szerinte tavaly Magyarországon elítélt bűnözőket bocsátottak szabadon, ami nem az EU-s határok védelme. Von der Leyen szerint az új magyar vízumrendszer biztonsági kockázat az egész EU számára, ami kiskapu a külső beavatkozás előtt. Hozzátette: a Frontexet meg kell erősíteni, ahogy a csempészet elleni jogszabályokat is. Tiszteletben kell tartani az alapértékeinket és a jogállamiságot. 

Von der Leyen közölte, hogy folytatni kell Ukrajna pénzügyi és katonai támogatását.

Az ezután felszólaló Manfred Webert, az Európai Néppárt elnökét elmondása szerint sokkolta, hogy Orbán beszélt a mezőgazdaságról, de Ukrajnáról nem, és hogy miért hagyja Orbán figyelmen kívül az ukránok szabadságvágyát, s Weber is felhozta 1956-ot, aki szerint a magyarok szabadságharcosok, de Orbán elment Putyinhoz. 

Weber leszögezte: szerinte Orbán utazása nem békeküldetés volt.

A migráció terén kompromisszumot kötöttek az EP-ben, de abból Magyarország kimaradt. 2011-ben Magyarország Európa közepén volt, most Weber szerint senki nem akar Budapestre jönni, és Magyarország marginalizálódott, perifériára szorult, egyedül van. Weber szerint a Fidesz nem nyerte meg az EP-választásokon, mert csak tíz helye van a Fidesznek, és a választást az Európai Néppárt és Ursula von der Leyen nyerte meg, nem a Fidesz. Magyarországon a korrupció meggyilkolja a jövőt az EPP elnöke szerint, aki úgy tudja, négyszázezer magyar hagyta el Magyarországot. Az EPP frakcióvezetője megtámadta Orbán békemisszióját, és kijelentette, hogy Magyarországon Magyar Péter a jövő.

Gál Kinga a Patrióták Európáért nevében azzal válaszolt von der Leyennek: ez a hipokrácia. A Patrióták frakciójának létrejötte szerinte láthatóan idegesít Manfred Webert. Gál Kinga sajnálja, hogy a bizottsági elnök egy kormányfő ellen kampányolt beszédében. Mint mondta: üdvözölnek minden kezdeményezést, ami a békét segíti elő Ukrajnában, és visszautasítják az Orbánal szembeni hazugságokat. Elítélte a Patrióták Európáért frakciójának EP-s elszigetelését.

Az Európai Konzervatívok és Reformerek felszólalója kifejtette: számos ponton egyetértenek Orbánnal, a közös belső ellenség a progresszív woke-ideológia, viszont a külső ellenség viszont az oroszok, Kína és Irán alkotta tengely.

A liberális Renew csoport felszólalója indítványozta Magyarország szavazati jogának megvonását a Tanácsban.

A frakcióvezetők felszólalása után újra Orbán Viktor szólalt fel, aki leszögezte: szívesen vitatkozott volna az elnökségi programról, de láthatóan ez a felszólalt politikusokat nem érdekli. 

Önök pártpolitikai intifádát akarnak rendezni, felmondják a baloldal összes vádját Magyarország ellen, ami tiszta propaganda 

– mondta Orbán. Hozzátette: a bizottsági elnökasszony felszólalásán csodálkozik, mert ő direkt nem hozta fel a vele való nézeteltéréseket, von der Leyen viszont felhozta. Orbán szerint régen a bizottsági elnök sosem mondhatott volna ilyeneket. A bizottság régen semleges testület volt, aminek a feladata az volt, hogy félretolja a politikai vitákat, őrködjön a szerződések felett. Az elnökasszony azonban ezt megváltoztatja, politikai testületet csinál a bizottságból, ami a jobboldaliakat támadja.

Minden analógia és összehasonlítás, ami összeveti 1956-ot és Ukrajnát, tévedés és fals, és ezeket a legharázottabban visszautasítja – szögezte le Orbán, megjegyezve, hogy direkt nem hozta fel Ukrajnát a beszédében, de ha felhozta az elnök, akkor tud róla beszélni.

A kormányfő rámutatott: az ukrán fronton vesztésre állunk, az Unió meggondolatlanul, téves számítások alapján reagált az ukrajnai háborúra. 

Mint mondta: csináljunk másik stratégiát, és érveljünk a béke mellett, mert a harctéren nem fog győzni Ukrajna.

Magyarország letartóztatja az embercsempészeket, és egy idő után kitoloncolja őket az országból azzal, hogy ha visszajönnek, kétszer akkora börtönbüntetést kapnak. Magyarország megszabadította Európát kétezer embercsempésztől, amiért elismerés járna, nem engedtünk ki börtöntöltelékeket – mutatott rá Orbán.

Orbán hangsúlyozta: az európai egység nem azt jelenti, hogy mindenkinek be kell fognia a száját, aki nem ért egyet a többséggel. 

Magyarországon az ellenzék minden pártja mindig megkapta a parlamenti bizottsági pozíciókat. Ettől az EP és a Néppárt megfosztott a Patrióták frakcióját, és még ők akarják kioktatni Orbán demokráciából? 

Webernek azt válaszolta: azt mondtani, hogy senki nem áll szóba velünk, súlyos sértés mindenkire nézve, akikkel Orbán beszélt. Hozzátette: a Fidesz-KDNP 45 százalékot kapott az EP-választáson, a németeknél a CDU-CSU 30 százalék körül. Orbán feltette a kérdést: ki győzött akkor?

A magyar miniszterelnök rámutatott: Weber azért hungarofób, mert Orbán nem támogatta őt annak idején a bizottsági elnöki poszthoz. Weber ott akart ülni, ahol most von der Leyen ül. Orbán leszögezte: ő támogatta volna Webert, de Weber azt mondta, a magyarok szavazataival nem akar bizottsági elnök lenni – hát nem lett.

A kormányfő az egyik baloldali frakcióvezetőnek jelezte, hogy az információhiány nem jó dolog egy vitában, majd jelezte, hogy nincsenek magas adók itthon, a magyar gazdasági növekedés nagyobb, mint a legtöbb EU-s országban, és annyian dolgoznak külföldön itthonról, mint Ausztriából.

Orbán feltette a kérdést: milyen alapon kritizálja az Európai Parlament Magyarországot korrupció ügyében, amikor ez a testület szakértője a korrupciónak – utalva az EP korrupciós ügyeire.

Orbán sorolta, hipokráciának nevezve von der Leyen egyes megjegyzéseit, ugyanis Magyarországon háromezer orosznak adtak ki munkaengedélyt, hétezren dolgoznak oroszok Magyarországon, miközben Németországban 300 ezer orosz  dolgozik. Spanyolországban 100 ezer orosz dolgozik, Franciaországban 60 ezer orosz dolgozik.

Majd Orbán rámutatott: a német, a spanyol, a francia cégek kikerülik az oroszellenes szankciókat. A háború kitörése óta nyolc és fél milliárd euróért vásároltak indiai és más finomítókból orosz olajat a nyugati országok. 1.7 milliárd dollárt fizettek be az orosz költségvetésbe.

A következő felszólaló Magyar Péter volt, aki mindent belesűrített felszólalásába, amit rendszerint mantrázik, és aki állva tapsolta meg azt, amikor von der Leyen Ukrajna további támogatása mellett beszélt. Azt mondta: szerinte Magyarország az unió legszegényebb és legkorruptabb ország lett, és reméli, elmagyarázza, hogy jutottunk ide. Magyar Péter leszögezte: mi az európai és nyugati klubnak vagyunk tagjai, akkor is, ha Orbán gazdasági semlegességről és világrendszerváltásról beszél. Magyar Péter megint felhozta a kétezer kitoloncolt (szavai szerint „kiengedett”) embercsempészt. Magyar szerint demográfiai katasztrófa felé haladunk, a legrosszabb a magyar demográfiai mutató, és hatvanezer ázsiai gazdasági migránst hoztak be a magyar emberek megkérdezése nélkül. Magyar szerint kiürül a magyar vidék, postákat és vonalakat szüntettek meg. Minden harmadik magyar férfi meghal a hatvanadik születésnapja előtt, negyvenezer ember hiányzik az egészségügyből. Szerinte két és félszeresére nőtt a magyar államadósság, nem működik a magyar állam.

Magyart kétszer is figyelmeztette az ülést levezető elnök, hogy túllépte az időt, és hagyja abba a felszólalását, de Magyar mindkétszer figyelmen kívül hagyta.

Magyar Pétert kiröhögték, amikor bemondta, hogy „miniszterelnök úr, mindketten tudjuk, hogy vége van”.

Ezt is ajánljuk a témában

Dobrev Klára is felszólalt, aki szerint kínos volt hallgatni, ahogy Orbán próbál úgymond magyarázkodni. Dobrev szerint az európai polgárokat, az EP-t nem érdekli a magyar soros elnökség programja, és Orbán közhelyeket puffogtatott. Dobrev szerint Orbán folyamatosan távolodik a valóságtól, képzelt ellenségekkel hadakozik. Úgy látja, a hétköznapi emberek hiányoznak Orbán beszédeiből. Dobrev szerint a Fidesz-kormány szétverte a magyar szociális rendszert, és európai mintaállamból Európa legszegényebb országává vált, mivel Orbán rosszul kormányoz, mert ezek a dolgok nem érdeklik. Dobrev úgy látja, Orbán azzal foglalkozik intenzíven, hogy hogyan árulja el Magyarországot, mégpedig Putyinnak árulja el, finanszírozva Putyint. Szerinte ügynökök tömege szállta meg kémbankokon keresztül az országot. Dobrev várja, hogy vége legyen Orbán EU-s soros elnökségének. Végül feltette a kérdést: mivel zsarolják Orbán az oroszok?

Deutsch Tamás felszólalásában rámutatott: Magyar Péter bajban van. Titokban felvételt készített gyermekeik anyjáról, a feleségéről. Deutsch szerint Magyar a feleségét és élettársát is érzelmileg bántalmazta. Emellett köztörvényes bűncselekményt követett el, mert elvette egy szórakozóhelyen valakitől a telefonját, és a Dunába dobta. 

Tineke Strik holland zöld képviselő, az új magyar jelentéstevő a hetes cikkely szerinti eljárás folytatását szorgalmazta és a hazánknak járó EU-s pénzek megvonását.

Ezt is ajánljuk a témában

Felszólalt Ilaria Salis is, az olasz zöld képviselő, aki antifasisztaként egy budapesti tüntetésen részt vett egy ártatlan járókelő összeverésében. Salis azt mondta, ő a legrosszabb oldaláról ismeri Magyarországot, ami a börtön. Orbán a kisebbséget, a szociális igazságosságot támadja szerinte. Orbánnal szoros a kapcsolata Trumppal, Putyinnal, a kapitalistákkal, akik a dolgozó osztály ellenségei – mondta Salis, aki szerint Európának nem szabadna együttműködni Orbán úgymond elnyomó rezsimjével.

Borvendég Zsuzsanna, a Mi Hazánk képviselője szerint az önrendelkezésért küzdenek, az unió vezetésével szemben, ami bünteti Magyarországot azzal, hogy nem fizetik ki a nekünk járó pénzeket, és a határvédelmi költségekhez sem járulnak hozzá. A magyar elnökség programját is bojkottálni akarták, pedig fontos kérdéseket venne napirendre. Borvendég szerint az európai választók nem kérnek a tömeges migrációból, az öngyilkos zöldítésből, az aberrált genderideológiából és a háborús őrületből. Ha Európa jövője fontosabb lenne az EP-nek, mint a globális pénzügyi elit érdeke, akkor követnék a magyar utat – mondta Borvendég Zsuzsanna.

Buxadé Villalba Jorgen, a Vox képviselő a Patrióták frakcióból rámutatott, hogy a spanyol és német kormány nagyobb volumenben üzletel Oroszországgal, mint Magyarország, és Európa Kínától függ gazdaságilag, a magyar elnökség pedig friss levegőt hoz be az EP-be.

Daniel Freund is felszólalt, azzal kezdve: 

„Kedves képviselők, tisztelt diktátor úr! Az EP az európai demokrácia háza és az autokraták ősellensége, az ön ősellensége. Ön a legkorruptabb politikus az Európai Unióban.”

 Freund szerint Orbán eltereli a korrupcióról az emberek figyelmét genderellenes propagandával, stadionok építésével és hasonlókkal. Freund európai elfogatóparancsot adatna ki Orbán ellen.

Schaller-Boros Ernő fidesz-KDNP-s EP-képviselő viszontkérdést intézett Freundhoz, miszerint miért nem foglalkozik a német zöldekkel, hiszen Freund pártjának nagyon visszaesett a támogatottsága. Schaller-Boros szerint Freund csak a magyarokkal foglalkozik, nem az EU-val. A magyar képviselő felszólította Daniel Freundot: menjen haza!

Dömötör Csaba Fidesz-KDNP-s képviselő kijelentette: megválasztott magyar képviselőket hallott felszólalni a saját hazájuk ellen, amit nem tud megszokni. Ezután jelezte az EP-nek, hogy Magyar Péter lehallgatta a feleségét, és ellopott egy mobiltelefont. Mint Dömötör mondta: 

az EP nagy része Magyarország elleni boszorkányüldözést folytatja, miközben lenne jobb dolga is.

László András fideszes képviselő leszögezte: szerinte Magyar Péter felszólalása rendkívül kínosra sikerült, a nyári Facebook-posztok mondanivalójának gyűjteménye volt. Manfred Weber pedig ezt az embert ajánlja a magyarok figyelmébe. László András azt mondta: szégyelje magát az Európai Néppárt!
 

A program a következő:

9:00-11:30: a magyar elnökségi program plenáris vitája Orbán Viktorral – Gál Kinga a Patrióták vezérszónokaként szólal fel; Deutsch Tamás és Dömötör Csaba felszólalnak a vitában;

11:45: Deutsch Tamás, Gál Kinga és Dömötör Csaba sajtótájékoztatója a plenáris vitáról

14:30-15:30: Patrióták sajtótájékoztató a magyar elnökségi program vitájáról.

Orbán Viktor kedden tartott rendkívüi sajtótájékoztatót Strasbourgban.

Cikkünk frissül!

Ezt is ajánljuk a témában

 

ja, 

Összesen 509 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
SpaniferRoland
2024. október 09. 12:18
"Orbán az uniós vezetők arcába mondta az EP-ben"szopjátok le a bébirépámat.mi megvédjük a területünket egy esetleges behatolástól,bár mszp-s koromban apám is megmondta a magyar néphadsereg, olyan mint a pinaszőr ,nagy felületet fed ,de nem akadályoz meg a behatolástól:és most hagyom mindenkinek ,hogy análisan zaklassa a puffertartályom.orbán viktor ep
akosb
2024. október 09. 12:17
Az internácikat a tények nem zavarják. Legközelebb simán megismétlik majd az összes hazugságot megint. Ennek két oka lehet: 1. Mentálisan retardáltak 2. Lefizetett ügynökök Lehet választani!
Lombi
2024. október 09. 12:16
Ha a mihazánk úgy tudna politizálni, beszélni, mint Borvendég Zsuzsa odakinn, komolyan lehetne venni. Mondjuk csodálkoztam is, hogy Zsuzsaanna elvállalta náluk a posztot.
nesztekjobbrol
2024. október 09. 12:16
gyuracsanyi elott csak a csehek eloztek meg a magyarokat gyurcsanyi alatt a szlovakok is ork ban alatt mar minenki, a lengyelek is meg a romanok de ork ban alatt kb. 1 millioval kevesebb magyar el a karpat medenceben mint gyurcsanyi alatt szoval o mar nemcsak a jelent a jovot is tonkrebaszta a fasz ki van a dagadt disznajaval
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!