Újságot indít Magyar Péter testvére
Magyar Márton új online projektjére Kontroll TV munkacímen hivatkoznak, a médium várhatóan októberben indul.
Mind a Tisza Párt sajtóosztálya, mind Magyar Márton elismerte, hogy dolgozott a PlanB cégnél.
Nyitókép: Képernyőfotó
A Média1 megtudta, hogy Magyar Péter öccse, Magyar Márton épp akkor volt a PlanB Magyarország Kft. munkatársa, amikor a cég a testvére vezette Diákhitel Zrt. beszállítója volt. A lap ezzel kapcsolatban kérdéseket intézett Magyar Mártonhoz, – aki a napokban a Kontroll Média Szolgáltató Kft. tulajdonosaként jelent meg a médiapiacon – illetve a Tisza Párt Sajtóosztályán keresztül Magyar Péterhez is.
Ezt is ajánljuk a témában
Magyar Márton új online projektjére Kontroll TV munkacímen hivatkoznak, a médium várhatóan októberben indul.
Többek között arra voltak kíváncsiak, hogy a pártelnök tudta-e annak idején, hogy annál a kft.-nél dolgozik a testvére, mely a Diákhitel Zrt.-től kapott megbízást, illetve nem tartotta-e aggályosnak ezt. De a Média1 kíváncsi volt arra is, mit gondol Magyar Péter a KEHI-jelentés PlanB-re vonatkozó megállapításairól.
A párt sajtóosztálya által küldött válaszlevélben elismerték, hogy Magyar Péter testvére dolgozott a PlanB-nél. Mint írták: a kft. mintegy 6 hónapon át foglalkoztatta Magyar Mártont projektmenedzserként és ezért havi 300 ezer forint fizetést kapott. Hozzátették, Magyar Márton 2020 februárjában maga mondott fel, de azt nem írták, mi állt a döntése mögött. Munkájáról azt írták: szakemberként piaci megrendelések teljesítésén dolgozott. A párt állítása szerint Magyar Mártonnak a PlanB Magyarország Kft.-nél történt munkavégzése során nem volt rálátása a Diákhitel Központnak végzett megbízásra, annak előkészítésében/teljesítésében nem vett részt.
Az ugyanakkor nem derült ki a válaszból, hogy milyen piaci megrendelésekről van szó, de az sem, hogy Magyar Péternek a Diákhitel Zrt. vezetőjeként tudomása volt-e arról, hogy az általa vezetett állami vállalat egy olyan cégnek ad megbízást, ahol a testvérének fizetést adnak – fogalmazott a Média1.
Ezt is ajánljuk a témában
Felháborító arcátlanságok, amelyek egyaránt a Tisza Párt jelenlegi vezetőjéhez köthetők.
A portál Magyar Mártont is elérte, aki a harmadik körös levélváltáskor elismerte, hogy dolgozott a PlanB-nek. Megerősítette, hogy onnan a COVID-járvány kezdete környékén távozott, maga mondott fel. Majd arra is kitért, hogy nem látott bele sem a bátyja, sem a volt felesége kapcsolódásaiba.
Ahogy azt korábban megírtuk, az Átlátszó szerint a KEHI összesen 52 darab, 2018 és 2020 közötti, összesen 1,4 milliárd forint értékű szerződést vizsgált meg részletesen. A vizsgálat szerint több esetben nem volt valós verseny, vagy éppen túlárazás történt. Amikor például a First Voice Kft. elnyerte a 12,1 millió forintos, kérdőíves kutatásról szóló megbízást, egy olyan fordítóirodát is felkértek ajánlattételre, amely nem is tett ajánlatot (mivel vélhetően nem is tudta volna elvégezni a feladatot).
A HYPERTEAM Kft.-vel szemben két olyan cég indulhatott, amelyeknek még honlapjuk sem volt, nem adtak le beszámolót vagy csak pár millió forintos bevételt értek el. Így a HYPERTEAM könnyedén nyerte el a folyamat modellezési szerződést 7,4 millió forintért – áll a KEHI jelentésében.
A PlanB Kft. mellett egy olyan cég indult 3 alkalommal is, amely 2002-ben adott le utoljára beszámolót, életjeleket nem mutatott (és azóta megszűnt). A PlanB ráadásul drágán is dolgozott: egy 40 oldalas tanulmányt a Z-generációról 4 millió forintért készített el (ez 100 ezer forint/oldalt jelent), egy másik esetben pedig 4,4 milliót kért egy 18 diából álló előadásért. De a KEHI szerint egy faültetéssel kapcsolatos projektet is 14,8 millióért végzett el nagyjából 500 ezer forint helyett – derült ki a jelentésből.
***
Ezt is ajánljuk a témában
Magyar Péter korábban azt állította, a KEHI-vizsgálat „mindenféle megállapítás nélkül” zárult. Most kiderült, hogy ez egyáltalán nincs így. Reagált a pártvezér.