Az első gyanúsítottakat idén márciusban fogták el, köztük a baloldal fontos háttéremberét, P. Gábort, valamint D. Róbertet és F. Lászlót, Kiss bizalmasát és felesége korábbi üzlettársát. Az utóbbi két személyt azóta már kiengedték, miután a lap információi szerint vallomást tettek.
Ezt követően, júniusban a nyomozó ügyészek elvitték Czeglédy Gergőt, augusztus 14-én pedig Kiss Lászlót is őrizetbe vették.
Mindkettőjüket vesztegetéssel gyanúsítják. A hatóság szerint Czeglédy száz-, míg Kiss tizennyolcmillió forintot tehetett zsebre. Mindketten ártatlannak vallják magukat, akárcsak P. Gábor, és emellett jelezték, hogy abszurdnak tartják a gyanúsításokat.