Nemzetbiztonsági kérdésekben inkább nem kérünk tanácsot Gyurcsány Ferenctől
Nagyot futott tegnap, hogy a felrobbant libanoni csipogókkal kapcsolatban magyar szálat találtak, viszont a hatóságok vizsgálata gyorsan cáfolta a híreket.
A politikus, aki korábban arról beszélt, hogy többször is bérmálkozott, még Máté evangéliumát is idézte.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd
„Nem az Isten teremtette a kereszténydemokráciát” címmel tett közzé Facebook-oldalán egy terjedelmes bejegyzést Gyurcsány Ferenc, melyben éles kritikát fogalmazott Semjén Zsolttal és pártjával szemben.
A DK vezetője gondolatmenetét azzal folytatta, „ha így történt volna, akkor azt a szerencsétlent, aki magát a magyar kereszténydemokraták elnökének mondja, aki irgalmas keresztényként azon nevetgél, hogy a kórházakban nincsenek vagy nem működnek a légkondicionálók a kánikulában, ezért műtétek maradnak el, betegek lesznek rosszul, na akkor ezt a szégyenembert Jézus a kereszténydemokrácia közelébe se engedte volna, mert látta volna, hogy az egy hamis ember, ki valójában juh ruhájába öltözött farkas” – idézte Máté evangéliumát a politikus, aki korábban arról beszélt, hogy többször is bérmálkozott.
Valamivel később azt a kérdést tette fe, hogy „a hit lehet-e tökéletes? Természetesen nem, mert a hitnek az ember az alanya. E tekintetben érdektelen, hogy a hit tárgya a feltételezett tökéletesség kizárólagos birtokosa, az Isten, mert a hit nem tőle és általa, hanem az embertől való.
Ha hit tökéletlen (ha nem így lenne, akkor ugye nem lennének hitviták), akkor intézményesült megtestesülése, az egyház se tökéletes”
Majd azzal folytatta, hogy „ezen a ponton jegyezzük meg, hogy fentebb hivatkozott férfi a hitbéli tökéletlenség reprezentációjának iskolapéldája, mert hitét saját alávalóságának, kisszerűségének, romlottságának fedőtörténeteként használja, tettei az istentelenséget példázzák, azok hamis hitvallásának tanúi”.
„Hit dolgában szerintem a politika illetéktelen egészen addig, amíg a hitelvek nem ellentétesek az alkotmánnyal. Ezt megítélni pedig a bíróság és nem valamilyen politikai testület dolga. Az egyházzal szerintem nem így áll a helyzet” – vélekedett Gyurcsány Ferenc, aki valamivel késbb leszögezte,
A hitet védeni, az egyház tisztességét, becsületét óvni, hibáit, bűneit nyilvánosan megbeszélni kell.”
A vonatkozó bejegyzést teljes terjedelmében alább olvashatja:
***