Megint itt a Tranzit, a baloldal nemet mondott a vitákra
Újra megrendezik augusztus végén a jobboldali szabadegyetem Tranzit fesztivált, melyre idén hiába invitálták a baloldali pártok politikusait.
A Tisza Párt elnöke maga is kizárólag olyan interjúhelyzeteket vállal, ahol nem tesznek fel neki kellemetlen kérdéseket.
Nyitókép: Origo
A magyarországi baloldal sorozatos választási vereségei bebizonyították, hogy közhelyeken kívül komolyabb politikai tartalmat nem igazán tudnak felmutatni – mondta a Magyar Nemzetnek Boros Bánk Levente, a Nézőpont Intézet politikai elemzési igazgatója annak kapcsán, hogy Magyar Péter nem engedi a Tisza Párt több újonnan megválasztott képviselőjét a Tranzitra vitázni.
Az elemző szerint az ellenzék politikusi állománya sokszor bizonyította, hogy képtelen komolyabb politikai gondolatok megfogalmazására, gondoljunk csak a parlamenti szerepléseikre.
Felkészületlenségük pedig a vitaszituációkban ütközne ki leginkább, ezért nem is vállalják őket”
– fogalmazott.
Tudta?
A közmédia korábbi közleményében azt írta: 2022. április 3-i választásoktól 2023. április 2-ig folyamatosan hívták, keresték a frakcióval rendelkező és nem rendelkező ellenzéki pártokat, volt baloldali miniszterelnököt, pártelnököket. Az időszak alatt összesen 6764 meghívást küldtek műsoraikba, ezekből összesen 161 alkalommal fogadták el a meghívást, 6603 esetben azonban nem jelentek meg.
Ezt is ajánljuk a témában
Újra megrendezik augusztus végén a jobboldali szabadegyetem Tranzit fesztivált, melyre idén hiába invitálták a baloldali pártok politikusait.
Úgy tűnik, a Tisza Párt is beállt a sorba. Mint ismert: Magyar Péter korábban többször is panaszkodott, hogy nem hívják be stúdiókba vagy nem akarnak vele interjút készíteni, de amikor releváns kérdést kapott – például a diszkóbotrányról vagy a Dunába hajított telefonról –, akkor elmenekült, vagy propagandával vádolta a kérdezőt.
A Magyar Nemzet emlékeztetett arra az esetre is, amikor Magyar az ATV-t vádolta meg azzal, hogy nem hívják be őt,
viszont amikor élő adásban szembesítették vele, hogy hányszor hívták, és ő ennek ellenére egyszer sem ment el, Magyar Péter inkább felállt, és sértődötten elhagyta a stúdiót.
„Magyar Péter is beleillik ebbe a baloldali mintázatba, de az ő és pártjának helyzete további problémákkal is terhelt. Egyrészt kritikát és ellenvéleményt elfogadni képtelen személyisége rányomja bélyegét megnyilvánulásaira, ahogy egyoldalúan kinyilatkoztató stílusa is meghatározza szerepléseit vagy azok – így a viták – elmaradását.
Előbbi azt eredményezi, hogy kizárólag olyan interjúhelyzeteket vállal, ahol legalábbis nem tesznek fel neki kellemetlen kérdéseket”
– fejtette ki Magyar kapcsán Boros Bánk Levente, aki szerint utóbbi pedig gyakorlatilag kizárja az érdemi vitában való részvételének lehetőségét, hiszen egy ilyen helyzet érvek ütköztetését feltételezi, nem pedig kizárólag a saját vélelmezett igazának ismételgetését.
„Magyar Pétert korábbi félresikerült szereplései is eltántoríthatják a számára nem kényelmes helyzetekben való részvételtől,
hiszen az egyetlen vitahelyzetben – a közmédia választási vitaműsorában –, ahol bizonyíthatta volna rátermettségét, csúnyán felsült”
– fogalmazott az elemző.
Ezt is ajánljuk a témában
Félelmetes jelenet.
Boros Bánk Levente szerint Magyar pártja intézményi problémákkal is küzd, hiszen „a nyilvánosság által ismert képviselő-állományát gyakorlatilag utcai castingon verbuválták, így sem politikai felkészültséggel, sem ez irányú tapasztalattal nem rendelkeznek a párt választott képviselői”.
„Ezen szereplők esetleges nyilvános nyilatkozatai, különösen pedig a spontaneitást is feltételező vitahelyzetben való megmérettetésük a pártelnök szerepléseihez hasonló kellemetlen eredményekhez vezethetne, ami pedig népszerűségvesztésbe torkollna” – mondta Boros Bánk Levente a Magyar Nemzetnek.
Az elemző szerint a személyi állomány esetlegességén túl az is vitaképtelenné teszi a párt politikusait, hogy a Tisza nem rendelkezik világos és következetes mondanivalóval.
Emlékeztetett: még maga a pártelnök is folyamatosan önellentmondásba keveredik saját ideológiai besorolását vagy politikai terveit illetően. Boros Bánk Levente úgy véli: Magyar Péter beosztott politikusai is zavarba jönnének, ha felkészült újságírókkal vagy professzionális politikusokkal kellene szembenézniük,
ezért inkább politikushoz méltatlan módon egyszerűen elbújnak vagy elmenekülnek az ilyen, számukra kényes szituációk elől.