Orbán Viktor: Az emberek világosan megüzenték, békét akarnak!
„A párizsi olimpia évében írta ki a Momentumot a magyar történelemből a Jóisten.” Rövid választás-értékelő beszédet tartott a miniszterelnök hétfő hajnalban.
Visszafoglalta a Fidesz az északkelet-magyarországi nagyvárosokat.
Legfrissebb híreinket a 2024-es választásról lejjebb görgetve olvashatják.
Nyitókép: MTI/Balogh Zoltán
„A párizsi olimpia évében írta ki a Momentumot a magyar történelemből a Jóisten.” Rövid választás-értékelő beszédet tartott a miniszterelnök hétfő hajnalban.
A teljes választás-értékelő beszédről ide kattintva olvashat bővebben.
Ezt is ajánljuk a témában
„A párizsi olimpia évében írta ki a Momentumot a magyar történelemből a Jóisten.” Rövid választás-értékelő beszédet tartott a miniszterelnök hétfő hajnalban.
Debrecenben és Nyíregyházán megint nyert a Fidesz, a kormánypárt emellett visszaszerezte Egert és Miskolcot is. Bővebben itt olvashat a megyei jogú városokban született eredményekről.
Ezt is ajánljuk a témában
Debrecenben és Nyíregyházán megint nyert a Fidesz, a kormánypárt emellett visszaszerezte Egert és Miskolcot is.
A vizek városában 77,32 százalékos feldolgozottság mellett rendkívül szoros a verseny: Dr. Dézsi Csaba András (Fidesz) 30,61 százalékkal áll az első helyen, őt szorosan követi Pintér Bence, az LMP-Zöldek, Momentum, TSZV közös jelöltje. A két jelölt között mindössze 200 szavazat a különbség. A harmadik helyen Borkai Zsolt áll 27,74 százalékkal.
Szarvas Péter, a Hajrá Békéscsaba Egyesület jelöltje 61,73 százalékkal megnyerte a polgármester-választást a településen. Békéscsabán a Fidesz nem indított saját jelöltet, hanem Szarvas Pétert támogatta.
Borbély Lénárd kétharmaddal nyert, újrázik, a 23. kerületi Bese Ferenc független képviselő is nyert.
Kapcsolódó cikkünket ide kattintva olvashatják.
Ezt is ajánljuk a témában
Borbély Lénárd kétharmaddal nyert, újrázik.
Vitézy Dávid (LMP – Zöldek - Vitézy Dáviddal Budapestért) vezet Karácsony Gergely (MSZP - DK - Párbeszéd- ZÖLDEK) előtt. 10 százalékos feldolgozottságnál Vitézy neve mellett 49,37; Karácsonynál 45,03 százalék szerepel.
Kapcsolódó cikkünket IDE kattintva olvashatják.
Ezt is ajánljuk a témában
Hogy állnak a főpolgármester-jelöltek? Szoros lett a fővárosi választás, s minden bizonnyal újra fogják számolni a voksokat.
Miskolcon 40 százalékkal vezet Tóth-Szántai János, mögötte a baloldali Barkai László 22 százalékkal a második, a feldolgozottság 86 százalékos. Hasonló fölénnyel ( 48-22) vezet Debrecenben a regnáló fideszes polgármester, Papp László. A feldolgozottság 76 százalékos a cívis városban.
Egerben is a kormánypárti jelölt vezet, de itt szorosabb a verseny: 83 százalékos feldolgozottságnál Vágner Ákos előnye bő 1700 szavazat Mirkóczki Ádámmal szemben.
Zala vármegye székhelyén 76 százalékos feldolgozottságnál a regnáló fideszes polgármester, Balaicz Zoltán 73,87 százalékkal vezet. Ez 13 787 szavazatot jelent.
Mögötte 13 százalékkal áll a DK és Momentum által támogatott Keresztes Csaba, további két jelölt ( egy független és egy Mi Hazánk-os) pedig 6-6 százalékot szerzett eddig.
80 százalék feletti a feldolgozottság Kaposváron, Szekszárdon, Veszprémben és Esztergomban, 90 százalék feletti szavazatot számoltak össze Hódmezővásárhelyen és Békéscsabán.
Ezekben a megyei jogú városokban kvázi-győztest lehet hirdetni: sorrendben Szita Károly (Fidesz), Porga Gyula (Fidesz), Hernádi Ádám (Fidesz) Márki-Zay Péter (MMM) és Szarvas Péter ( Hajrá, Békéscsaba, Fidesz-támogatással) vezetheti ezeket a városokat 2024 októberétől.
Sopronban is a regnáló fideszes polgármester vezet. 46 százalékos feldolgozottság mellett Dr. Farkas Ciprián 51,02 százalékkal áll az első helyen, megelőzve Sovány Endre független jelöltet, aki 20,05 százalékon áll.
A kiemelkedő részvételű hódmezővásárhelyi önkormányzati választásnak már a feldolgozottsága is kiemelkedő: 76 százalékos feldolgozottságnál 55-37-re vezet Márki-Zay Péter.
A többi megyei jogú város közül Pécsen, Szolnokon, Tatabányán, Érden és Dunaújvárosban és Szegeden vezet a baloldali-ellenzéki jelölt, mindenhol máshol a kormánypárt regnáló vagy éppen kihívó politikusai állnak az első helyen.
A feldolgozottság azonban Hódmezővásárhelyen kívül csak Esztergomban, Kaposváron és Nyíregyházán, Békéscsabán és Zalaegerszegen haladja meg a 60 százalékot.
Berlinger Attila Szekszárdon 48 százalékos feldolgozottság mellett 54,05 százalékkal az első helyen áll, mögötte Bomba Gábor az Éljen Szekszárd egyesület jelöltje a második 35,36 százalékkal.
Nagyon szoros a verseny a Győr-Moson-Sopron vármegyei székhelyen: 15 százalékos feldolgozottságnál Dézsi Csaba András regnáló polgármester vezet 31 százalékkal, mögötte alig lemaradva, 28-28 százalékkal áll Pintér Bence és Borkai Zsolt.
Kecskeméten nagyon magabiztosan, 42 százalékkal vezet a fideszes regnáló városvezető, Szemereyné Pataki Klaudia, mögötte 28 százalékkal a baloldali jelölt, Király József áll.
Veszprémben szintén a kormánypárti jelölt, Porga Gyula vezet, a 33 százalékos feldolgozottság mellett a szavazatok 47 százalékát tudhatja magáénak.
Egerben szoros a verseny, de jelenleg ( 28 százalékos feldolgozottság) a fideszes Vágner Attila áll az élen, a regnáló polgármester, Mirkóczki Ádám 28 százalékkal csak a második. Vágner 34 százalékon áll.
Porga Gyula Veszprémben 28 százalékos feldolgozottság mellett 47,87 százalékkal az első helyen áll, mögötte Hartmann Ferenccel, a DK, MSZP, Momentum, Híd a Városért egyesület és Párbeszéd- ZÖLDEK közös jelöltje jelenleg a második 28,15 százalékkal.
Kaposváron Szita Károly a település regnáló polgármester a szavazatok 10 százalékos feldolgozottságnál 51,22 százalékon áll, mögötte a
DK, Jobbik, MSZP, Momentum közös jelöltje áll 22 százalékkal. Zalaegerszegen a szavazatok 15 százalékos feldolgozottságánál Balaicz Zoltán a Fidesz jelöltje 73,94 százalékon áll. A DK és a Momentum jelöltje Keresztes Csaba 11,84 százalékkal a második. Esztergomban Hernádi Ádám a Fidesz jelöltje a szavazatok 11 százalékos feldolgozottságánál 73,87 százalékkel vezet helyi kihívója előtt.
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye székhelyén a szavazatok 6 százalékának összeszámolása után a fideszes Tóth-Szántai Zoltán 34 százalékkal az első helyen áll, mögötte a DK-MSZP-Párbeszéd és LMP által támogatott Barkai László a második 23 százalékkal.
A 2019-ben a Momentum színeiben nyerő Nyirati Klára csak a második helyen áll Baján: a megyei jogú városban a Fidesz jelöltje, Kámánné Bari Bernadett vezet.
Nem sokkal 20:30 előtt elkezdtek szivárogni az önkormányzati részeredmények.
Egyelőre Hódmezővásárhelyen a legnagyobb a feldolgozottság, a szavazatok 37 százalékának feldolgozásánál Márki-Zay Péter vezet 52 százalékkal, kihívója, Grezsa István 41 százalékon áll.
A nagyobb feldolgozottságú megyei jogú városok közül Debrecenben és Békéscsabán a Fidesz jelöltje vezet, csakúgy, mint Zalaegerszegen, ahol az inkumbens városvezető Balaicz Zoltán 15 százalékos feldolgozottságnál 73 százalékon áll.
Győrben alacsonyabb feldolgozottságnál minimálisan Borkai Zsolt áll az élen.
Kálmán Olga a DK eredményváró rendezvényen a következőképpen kommentálta Tordai Bence kilépését a Párbeszédből: a DK soha nem szól bele más párt ügyeibe, így a Párbeszéd kapcsán sincs mit mondaniuk. Ugyancsak szóba került a baloldali politikai ambíciókkal bíró Magyar Péter pártja. Kálmán azt mondta,
a Demokratikus Koalíció minden olyan pártra, így a Tisza Pártra is úgy tekintenek, amely le akarja váltani az Orbán-rendszert.
Cikkünket IDE kattintva tudják elolvasni.
Ezt is ajánljuk a témában
A DK nem akar beleszólni a Párbeszéd ügyeibe. A Tisza Pártra partnerként tekintenének.
Tíz perccel a szavazás lezárulta után a Fidesz-KDNP megtartotta első sajtótájékoztatóját. Menczer Tamás, a Fidesz kommunikációs igazgatója megköszönte a választóknak a részvételt, és külön köszönetet mondott azoknak, akik a „békepárti miniszterelnököt és a békepárti politikai közösséget, a Fidesz KDNP-t" támogatták.
Hangsúlyozta, hogy ez minden idők legmagasabb részvételű EP- illetve önkormányzati választása.
Menczer szerint ez a rekordrészvétel azt jelzi, hogy
a választópolgárok megértették, hogy mi a választást tétje, azaz háború vagy béke.
Nacsa Lőrinc, a Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) frakciószóvivője külön köszönetet mondott a kormánypártok nevében annak az ötvenezer aktivistának, akik az elmúlt hetekben rengeteget dolgoztak azért, hogy mindenkihez eljusson a béke hangja. Nekik is köszönhető a magas választási részvétel –tette hozzá.
19 óra után nyilvánosságra hozta a választás előtti két napban készült felmérését a Momentum-közeli 21 Kutatóközpont.
Eszerint az Ep-választáson a Fidesz 44 százalékot, a Tisza Párt 32 százalékot szerzett, rajtuk kívül további két párt kerülhetett be a Parlamentbe: a DK-MSZP-Párbeszéd lista 8, a Mi Hazánk 7 százalékot szerzett.
Kieshet a Kétfarkú Kutyapárt és a Momentum. (3 illetve 4 százalék).
A 21 Kutatóközpont június 6. és 8. között végezte az adatfelvételt, 1000 fő SMS-ben történő megkeresésével. A kérdőívet online lehetett kitölteni, az SMS-ben az odavezető link volt megadva. A minta reprezentatív a teljes magyar lakosságra nem, életkor, iskolai végzettség és lakóhely szerint. A hibahatár a teljes mintában 50 százalékos párt esetében plusz-mínusz 3 százalék.
A 21 Kutatóközpont választási előrejelzése a direkt párpreferencia-eredmények mellett számos más adatot is figyelembe vett: a pártválasztás eldöntésének időpontját, a választási meggyőződés erősségét, politikai érdeklődést, az internethasználat gyakoriságát és más háttérváltozókat is. A közzétett számsor a legvalószínűbbnek tartott, várható listás eredmény az európai parlamenti választáson.
Még ő se szavazott a saját pártjára. A hírről ide kattintva olvashat bővebben.
Ezt is ajánljuk a témában
Szerinte a Párbeszédből matrica lett.
Fél hétig a választásra jogosultak 56,09 százaléka adta le szavazatát az összevont EP-és önkormányzati választásokon. Ez számszerint 4 416 794 szavazót jelent.
„Csak a béke, csak a Fidesz” – nyomatékosította a kormányfő. Bővebben itt.
Ezt is ajánljuk a témában
„Csak a béke, csak a Fidesz” – nyomatékosította a kormányfő.
A terézvárosi választási bizottság egyöntetűen jogsértőnek minősítette a momentumos politikus járdafestését. Erről szóló cikkünket ide kattintva olvashatja!
Ezt is ajánljuk a témában
A vád igaznak bizonyult.
A Nemzeti Választási Iroda tájékoztatása szerint vasárnap 17:00-ig a szavazásra jogosultak 50,69 százaléka ment el választani, ami minden eddigi EP-és önkormányzati választásnál magasabb.
Nincs nagy különbség város-vidék, kisebb és nagyobb települések, valamint a főváros között.
A megyei bontás így néz ki:
BUDAPEST: 51,64% (693 876)
BARANYA: 49,88% (150 616)
BÁCS-KISKUN: 47,30% (194 270)
BÉKÉS: 49,49% (134 809)
BORSOD-ABAÚJ-ZEMPLÉN: 50,38% (255 879)
CSONGRÁD-CSANÁD: 50,14% (162 800)
FEJÉR: 50,74% (173 458)
GYŐR-MOSON-SOPRON: 52,47% (197 934)
HAJDÚ-BIHAR: 47,61% (201 423)
HEVES: 51,90% (122 476)
JÁSZ-NAGYKUN-SZOLNOK: 47,68% (140 196)
KOMÁROM-ESZTERGOM: 48,28% (117 910)
NÓGRÁD: 51,90% (79 039)
PEST: 50,51% (538 258)
SOMOGY: 51,09% (129 983)
SZABOLCS-SZATMÁR-BEREG: 52,00% (226 410)
TOLNA: 50,80% (89 122)
VAS: 55,86% (114 464)
VESZPRÉM: 53,10% (149 275)
ZALA: 52,49% (119 246)
A megyei jogú városok közül kiemelkedik Hódmezővásárhely, ahol a választók csaknem 60 százaléka szavazott két órával az urnazárás előttig.
Debrecenben 47,28, Győrött 52,45 százalék adta le a voksát. Pécsen 45 százalék, Szegeden 47 százalék szavazott 17 óráig.
A Kossuth-díjas énekes, zenész Kovács Ákos nagylányaival együtt adta le szavazatát az európai uniós és önkormányzati választásokon. A fontos eseményről közösségi oldalán egy posztban is megemlékezett.
Erről szóló cikkünket ide kattintva olvashatja!
Ezt is ajánljuk a témában
A Kossuth-díjas énekes a közösségi oldalán számolt be a hírről.
A Fidesz frakcióvezetője a közösségi oldalán fog részletesen beszámolni az esetről.
Erről szóló cikkünket ide kattintva olvashatja!
Ezt is ajánljuk a témában
A Fidesz frakcióvezetője a közösségi oldalán fog részletesen beszámolni az esetről.
A Nemzeti Választási Iroda legfrissebb adatai szerint 15:28 percig a szavazásra jogosultak 42.04%-a járult az urnákhoz, amely már közel nyolc százalékkal magasabb arány, mint az öt évvel ezelőtti választások során.
A változásról időben értesítették az érintett választópolgárokat.
Erről szóló cikkünket ide kattintva olvashatja!
Ezt is ajánljuk a témában
A változásról időben értesítették az érintett választópolgárokat.
Soproni Tamás polgármester csapatát súlyos vád érte. Kovács Balázs Norbert a Fidesz–KDNP terézvárosi polgármesterjelöltje közösségi oldalán mutatott rá, hogy a regnáló kerületvezető, Soproni Tamás milyen törvénytelen eszközökhöz folyamodott a választás napján a kampányában.
Erről szóló cikkünket ide kattintva olvashatja!
Ezt is ajánljuk a témában
Soproni Tamás polgármester csapatát súlyos vád érte.
A kormánypárt politikusainak egy jelentős része már a reggeli, délelőtti órákban leadta szavazatát.
Erről szóló cikkünket ide kattintva olvashatja!
Ezt is ajánljuk a témában
Továbbra is kiemelkedő a szavazópolgárok aktivitása, eddig lényegesen többen járultak az urnákhoz, mint öt évvel ezelőtt.
A Nemzeti Választási Iroda legfrissebb adatai szerint 13:25 percig a szavazásra jogosultak 33.14%-a járult az urnákhoz, amely már közel hét százalékkal magasabb arány, mint az öt évvel ezelőtti választások során.
A budapesti főpolgármesteri címért versenybe szálló Vitézy Dávid is leadta szavazatát az európai uniós és önkormányzati választásokon a XII. kerületben. Mint mondta, szakmai alapú városvezetésre készül és a budapestiekért szeretne dolgozni.
Erről szóló cikkünket ide kattintva olvashatja!
Ezt is ajánljuk a témában
A budapesti főpolgármesteri címért versenybe szálló Vitézy Dávid a XII. kerületben adta le a szavazatát.
A Fidesz budapesti elnöke most a közösségi oldalára tett ki egy fotót, amin éppen a szavazólapokat dobja be az urnába.
Szavazatok leadva! Váltsuk le Karácsonyt, listán csak a Fidesz! Hajrá, Budapest!
– írta a posztjában Szentkirályi Alexandra.
Erről szóló cikkünket ide kattintva olvashatja!
Ezt is ajánljuk a témában
Orbán Viktor is Vitézy Dávidra, illetve a Fidesz budapesti listájára adta le a voksát.
A Nemzeti Választási Iroda legfrissebb adatai szerint 11:30 percig a szavazásra jogosultak 22.89%-a járult az urnákhoz, amely közel öt százalékkal magasabb arány, mint öt évvel ezelőtt.
Ma közelebb kerülhetünk a kormányváltáshoz – hangoztatta a Dobrev Klára, annak ellenére, hogy valójában EP-képviselőket és településvezetőket választunk, nem pedig a kormányról döntünk.
Erről szóló cikkünket ide kattintva olvashatja!
Ezt is ajánljuk a témában
Dobrev Klára egy videót is közzétett, amelyen férje, Gyurcsány Ferenc furcsán viselkedett.
Orbán Balázs a délelőtti órákban adta le voksát. A miniszterelnök politikai igazgatója egy fotót is megosztott a választás pillanatairól:
Plusz egy voks a békére!
– írta.
Erről szóló cikkünket ide kattintva olvashatja!
Ezt is ajánljuk a témában
A miniszterelnök politikai igazgatója szerint a választások tétje a béke.
Pest vármegyében, Felsőpakonyban nem sokkal hét óra előtt egy választópolgár a szavazófülkében elesett, a fülke elborult. A választópolgár segítséggel felállt és távozott, a fülkét rövid időn belül helyreállították.
A Csongrád-Csanád vármegyei Szatymazon pedig egy állampolgár azt sérelmezte, hogy hiába érkezett korán, nem ő lesz az első szavazó.
Erről szóló cikkünket ide kattintva olvashatja!
Ezt is ajánljuk a témában
Rendkívüli eseményekről számolt be a Nemzeti Választási Iroda.
A miniszterelnök szerint az emberek ma véleményt mondhatnak a háborúról és a békéről. Magyarországon csak a Fidesz–KDNP-pártszövetség áll a béke mellett.
Orbán Viktor a szavazás után tartott sajtótájékoztatón kijelentette: „Ez az első olyan európai választás, aminek összeurópai tétje van: a háború és béke kérdése most összeurópai kérdés. Este a választás eredményét érdemes lesz olyan szempontból értelmezni, hogy ez az első választás, amikor az európai emberek véleményt mondhattak a háborúról és a békéről.”
Erről szóló cikkünket ide kattintva olvashatja!
Ezt is ajánljuk a témában
A miniszterelnök azt is elárulta, hogy Vitézy Dávidra és a Fidesz fővárosi listájára szavazott.
A kormányfő ezúttal is a Zugligeti Általános Iskolában adta le szavazatait.
Erről szóló cikkünket ide kattintva olvashatja!
Ezt is ajánljuk a témában
A kormányfő ezúttal is a Zugligeti Általános Iskolában adta le szavazatait.
Juhász Péter képviselőjelöltje megmutatta, mit jelent az európaiság ellenzéki módra. Erről szóló cikkünket ide kattintva olvashatja!
Ezt is ajánljuk a témában
Juhász Péter képviselőjelöltje megmutatta, mit jelent az európaiság ellenzéki módra.
A fővárosban már több mint 20 ezren leadták a voksukat. Erről szóló cikkünket ide kattintva olvashatja!
Ezt is ajánljuk a témában
A fővárosban már több mint 20 ezren leadták a voksukat.
Borongósan indult a választás reggele, de nem marad végig így. Erről szóló cikkünket ide kattintva olvashatja!
Ezt is ajánljuk a témában
Borongósan indult a választás reggele, de nem marad végig így.
7 millió 850 ezer választópolgárt várnak szavazni a sorsáról. Erről szóló cikkünket ide kattintva olvashatja!
Ezt is ajánljuk a témában
7 millió 850 ezer választópolgárt várnak szavazni a sorsáról.
Vasárnap egyszerre rendezik az európai parlamenti képviselők, valamint az önkormányzati és kisebbségi önkormányzati választásokat hazánkban.
Mindez azt jelenti, hogy a választóknak fel kell készülniük: eddig nem látott számú szavazólapot kapnak majd a kezükbe a szavazóhelyiségekben. Összeszedtük a legfontosabb információkat a választásról. Erről szóló cikkünket ide kattintva olvashatja!
Ezt is ajánljuk a témában
Nem lesz könnyű eligazodni a szavazólapok között.
Kapcsolódó cikkek a Választás 2024 aktában.
A leginkább csak egyetlen politikusra épített formációkra szinte senki nem volt kíváncsi június 9-én, de egyelőre egyikük sem adta fel.
Brutálisan megerősödött az Európai Parlamentben az ex-kisantant, emellett is vannak hatalmas vesztesek és óriási nyertesek is. Kiszámoltuk, mutatjuk!
A bizottsági helyek kiosztásánál is kiderült: semmibe veszik a konzervatív szavazókat. Megint. Kiszámoltuk, megmutatjuk – vajon hány jobboldali szavazó kell ahhoz, hogy ugyanannyit „érjen” a szava, mint egy balos voksolónak?