A Partizán műsorvezetője – aki hét éve boldog párkapcsolatban él – azt is megosztotta, miként élte meg fiatalon, hogy homoszexuális. Felidézte, hogy a 90-es évek végén és a 2000-es évek elején erről nem lehetett beszélni, sokkal nagyobb ügy volt belőle, mint napjainkban, és megviselte a titkolózás. A mai fiataloknak azt üzente, ne titkolózzanak, mert az csak bajt hozhat.
Gulyás Márton azt is elmondta, sem most, sem korábban nem érték élesen homofób megnyilvánulások
és az évtizedes küzdelem után annak örül, hogy egy asztalnál ülhet a szüleivel és a párjával is.
A Partizán msorvezetője könnyeivel küszködve idézte fel, hogy a hajléktalanokat segítő, kormánykritikus Menhely Alapítványnál töltötte le azt a 300 óra közmunkát, amelyet azért szabtak ki rá, mert 2017 áprilisában egy tüntetésen a Sándor-palota épületére festékes flakonokat dobott.
A botrányos interjúról
Végezetül a Klubrádió műsorvezetője a tavalyi, Kőszeg Ferenc volt SZDSZ-es politikussal, a Magyar Helsinki Bizottság alapítójával készített intetrjújáról is kérdezte Gulyás Mártont.
A hatalmas botrányt kavaró interjúban Kőszeget pedofíliával kapcsolatos álláspontjáról kérdezte a Partizán műsorvezetője, utalva egy 2011-ben megjelent cikkére, amelyben kijelenti, „az új prüdéria, miután a homoszexualitást már nem illik üldöznie, pedofíliát hörögve vesz üldözőbe minden erotikával átszőtt érzelmi kapcsolatot felnőtt és gyerek között”.
Kőszeg Ferenc nem ítélte el egyértelműen a tanárok és diákok közötti kapcsolatokat sem.
Gulyás a műsorvezető kérdésére kifejtette, ha bármilyen szempontból felmerült volna az interjú alatt, hogy Kőszeg nincs az önrendelkezésre való képesség birtokában, ha ő maga nem is, de a kollégái, a szerkesztők „azonnal behúzták volna a kéziféket.” Erre már volt is példa, de Gulyás azt nem árulta el, kivel kellett leállítania az interjút.