Kereskedelmi bumm: a hetedik kínai nagyvárosba indul közvetlen légijárat Budapestről
Sencsen városa is fölkerül a magyar gazdaság térképére. Szijjártó Péter komoly bejelentést tett.
A nyolcmilliárd forintos befektetéssel nagyjából 150 új munkahelyet teremtenek.
Fotó: Szijjártó Péter Facebook-oldala
Ahogy arról beszámoltunk: Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter több kínai cég vezetőjével is egyeztetett Pekingben, majd örömmel számolt be róla, hogy az infokommunikáció területén a világpiac vezetői közé tartozó Fiberhome úgy határozott, hogy Magyarországon hozza létre legnagyobb európai bázisát.
Ezt is ajánljuk a témában
Sencsen városa is fölkerül a magyar gazdaság térképére. Szijjártó Péter komoly bejelentést tett.
Tájékoztatása szerint a vállalat modern beruházást hoz a Győr és Tatabánya között fekvő Kisbérre, ahol optikai kábeleket fog gyártani. A projekt értéke nyolcmilliárd forint, amelyhez az állam 15 százalékos pénzügyi támogatást biztosít, ezzel hozzájárulva körülbelül 150 új munkahely létrehozásához a városban.
A kínai Fiberhome Magyarországon hozza létre legnagyobb európai bázisát, ahol optikai kábeleket fog gyártani, a nyolcmilliárd forintos beruházás nagyjából 150 új munkahelyet teremthet.
Mára már a kínai vállalatok a legmodernebb és legszofisztikáltabb technológiai megoldásokat igénylő ágazatokban is a világpiac vezetői közé tartoznak” – közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán Pekingben.
A tárcavezető a Fiberhome technológiai fejlettségi színvonalát aláhúzandó rámutatott, hogy a vállalat mintegy négyezer szabadalommal rendelkezik jelenleg. Szijjártó Péter leszögezte, hogy folyamatosan nő a kereslet az optikai kábelek iránt, ugyanis ilyen típusú infrastruktúrán zajlik a kommunikációs forgalom egy jelentős része, márpedig a kommunikációs igény egyre nagyobb.
„Amennyiben az optikai kábelek iránti igény tovább nő, és ha a gyártókapacitás további bővítésére lesz szükség, akkor már jelezte a vállalat, hogy további magyarországi beruházásokat fog végrehajtani.
Jó hír tehát, hogy a kínai vállalatok továbbra is az első számú közép-európai beruházási célpontjukként tekintenek Magyarországra,
s a folyamat, amelyben a kínai vállalatok hozzájárulnak a magyar gazdaság növekedéséhez, a jövőben is stabilnak látszik” – összegzett a miniszter.
Ezt is ajánljuk a témában
A külügyminiszter tiszta vizet öntött a pohárba, pedig valamit nagyon félre akart érteni a riporter.
(MTI)