A szocialista politikus most azzal vigasztalódik, hogy – Mustó után – ő szerepel a közös ellenzéki kompenzációs lista második helyén, ami gyakorlatilag biztos befutó helynek számít; csak akkor nem kerülne be a képviselő-testületbe, ha minden egyéni választókerületben kormánypárti győzelem születne, amire a minimálisnál is kevesebb esély van.
Amíg Mustó csupán alpolgármesterként és árnyék-belügyminiszterként dolgozgatott,
addig nem kellett komolyabban tartani attól, hogy különösebben megkapirgálják a múltját. De ha a választási kampány bedurvul, akkor lehetnek kellemetlen pillanatai, mert van néhány tisztázatlan pont az előéletében.
A kőbányai polgármesteri hivatalban az a bon mot jár szájról szájra, hogy a DK-s politikus önéletrajzában csak a neve felel meg a valóságnak, de egyesek szerint azonban még sem. Ennél persze fontosabb, hogy milyen végzettséggel, munkatapasztalattal rendelkezik. Az immár 50 éves férfi magáról azt állítja, hogy közgazdász, az árnyékkormány honlapja szerint viszont művelődésszervező, ismeri a munka világát, 20 éven át vállalkozóként dolgozott.
Mustó azt is híresztelte magáról, hogy egy amerikai–magyar kontaktlencsegyártó multinál volt vezető állásban, de a Magyar Nemzet mindössze egy ilyen céget tudott beazonosítani, ott viszont cáfolták, hogy náluk dolgozott volna. A lapnak egy munkahelyet sikerült kiderítenie, amely
egy kutyás vállalkozás volt – a cég kölyökkutyákat exportált az Egyesült Államokba –, állítólag itt dolgozott a 2000-es évek második felében.
A Magyar Nemzet egyéb kényes ügyet is feltárt. A lap egy évvel ezelőtt számolt be arról, hogy a rendőrség csalás és hamis okirat felhasználása miatt nyomozást folytat egy olyan ügyben, amelyben Mustó érintett lehet. A gyanú szerint egy végrendeletet úgy használtak fel egy hagyatéki eljárásban, hogy arról a politikus tudhatta: hamis adatokat tartalmaz, s emiatt Mustó fivérét kár érhette.