Egyezséget kötött a Hamász és Izrael: 33 túsz szabadulhat ki
A tűzszünet pedig január 19-én lép életbe.
Ariel Bulshtein szerint nem működött Izrael taktikája, miszerint „földet adunk a békéért cserébe”.
Ariel Bulshtein, Benjamin Netanjahu izraeli elnök egykori tanácsadója a Hungarian Conservative-nak adott interjút, amikor az Alapjogokért Intézet által szervezett Európai Izrael-párti csúcstalálkozó alkalmából október 9-én Budapesten tartózkodott.
Bulsthein az Izraelben jelenleg is zajló háborúról beszélt. Többek között elmondta, hogy a Palesztinával szemben folytatott „földet adunk a békéért cserébe” taktika nem működött.
Hiába adta át Izrael a Gázai övezetet, egy felfegyverzett terrorista állam jött ott létre, „amelynek az a célja, hogy kiirtson minket”
– mondta, és hozzátette, éppen ezért nem lehet megoldás a jelenlegi helyzetben, hogy megadják a terroristáknak, amit akarnak, mert a gyűlöletből nem születhet béke.
Hozzátette, nem biztos, hogy a világ megérti azt az álláspontot, ahogy ő tekint a helyzetre.
Magyarországgal kapcsolatban ugyanakkor pozitívan nyilatkozott. Azt mondta:
„Izrael felismeri, hogy kik az igazi barátai, és Magyarország Orbán Viktor vezetése alatt hosszú idő óta azt bizonyítja, hogy – a nagyobb és esetleg erősebb európai országok nyomása ellenére – képes egyedül is helytállni. Éppen ezért nem fog alkalmazkodni az olyan általános álláspontokhoz, mint hogy »mindkét fél hibás, mindkét fél rossz, találják meg a megoldást«”
– mondta, majd így folytatta:
„Magyarország minden kétséget kizáróan érti, hogy kik a gyilkosok és kik az áldozatok.”
Hozzátette, Európában, főleg a középső és a keleti részen, sok más ország van, amely hasonlóan gondolkodik.
„Talán az a különbség köztük és Magyarország között, hogy a magyar vezetés volt olyan bátor, hogy szembeállt az EU nagyobb országaival, és nem hagyta, hogy azok vezessék az Izrael elleni ellenzéket” – dicsérte a magyar kormány hozzáállását.
Nyitókép: Ókovács Benedek
Kapcsolódó cikkek a Háború Izraelben aktában.
A tűzszünet pedig január 19-én lép életbe.
Irán megduplázta hadgyakorlatait, hogy erőt demonstráljon a növekvő nemzetközi nyomással és regionális fenyegetésekkel szemben.
Az izraeli védelmi miniszter kijelentette, hogy Izrael lerombolja az Irán támogatását élvező jemeni felkelők stratégiai infrastruktúráját.