Újra Ukrajna EU-tagságával fenyegetőzött az ukrán miniszterelnök
Denisz Smihal szerint sosem voltak ilyen közel az EU-tagsághoz.
„Nem tudom, hogy mi lesz, hogy meddig tart a háború. Lesz-e egyáltalán Gáza” – jelentette ki egyikük.
Az RTL Fókusz című műsorának több Magyarországon élő palesztin is elmondta a véleményét a háborúról. Magyarországon körülbelül 300 palesztin ember él életvitelszerűen. A legtöbben továbbtanulni jönnek az országba – derült ki az összeállításból.
Ramadan Meghari megjegyezte,
a gázai fiatalok rosszkor, rossz helyre születtek.
Meghari – aki jelenleg itt tanul és dolgozik – arról is beszélt, hogy próbál kapcsolatba kerülni a rokonaival, de nem tud. „A volt szomszédommal tudtam egyedül beszélni. Szinte az egész családom odaveszett, a szüleim, a nagybátyáim, a nagyszüleim… Még nem is tudtam feldolgozni, hogy mi történt” – jelentette ki.
„Most nem lehet visszamenni Gázába. Nem tudom, hogy mi lesz, hogy meddig tart a háború. Hogy lesz-e egyáltalán Gáza. És kihez fogok visszamenni?” – sorolta.
A Fókusznak nyilatkozott még Mazen Al Ramahi is, aki 1989-ben érkezett Budapestre Jordániából, hogy itt folytathassa a tanulmányait. A szülei Ciszjordániában születtek, azonban Izrael megalakulása után el kellett onnan jönniük.
Ramahi Kuvaitban született, most kétlaki életet él, Jordánia és Magyarország között ingázik. A harmincas évei elején hozta létre első szállodáját. Az üzleti életben több izraelivel is kapcsolatba került.
Úgy véli, a jelenlegi helyzetre
az lenne a megoldás, ha Izrael elfogadná, hogy legyen önálló palesztin állam mellette párhuzamosan.
Ha nem fogadja el, akkor marad ez a helyzet, ami már régóta tart” – fogalmazott.
Yuad Hamdallah, a palesztin nagykövetség diplomatája úgy látja, nem a palesztinok voltak azok, akik nem egyeztek meg. „Éppen ellenkezőleg, mi mindent megtettünk”.
Arra a kérdésre, hogy lehet-e béke a közeli jövőben Izrael és a palesztinok között, Hamdallah úgy felelt: „Ez megy évek óta. Mi voltunk azok, akik békét szerettünk volna. Nemzetközi közvetítést kértünk a tárgyaláson, ahol békét és egy jobb jövőt szerettünk volna” – hangzott el a riportban.
A teljes összeállítást alább tekinthetik meg:
Nyitókép: Képernyőfotó
Kapcsolódó cikkek a Háború Izraelben aktában.
Irán megduplázta hadgyakorlatait, hogy erőt demonstráljon a növekvő nemzetközi nyomással és regionális fenyegetésekkel szemben.
Az izraeli védelmi miniszter kijelentette, hogy Izrael lerombolja az Irán támogatását élvező jemeni felkelők stratégiai infrastruktúráját.
Az izraeli Moszad egyik legösszetettebb titkos művelete, amelyet több mint tíz éven át terveztek, 2024 szeptemberében lépett működésbe.