Orbán Viktor annyira megdolgozik a sikerért, hogy az még a Le Figaro tudósítóját is elgondolkodtatta
A francia lap szerint a magyar miniszterelnök minden lehetőséget megragad.
„Nem tudom, hogy mi lesz, hogy meddig tart a háború. Lesz-e egyáltalán Gáza” – jelentette ki egyikük.
Az RTL Fókusz című műsorának több Magyarországon élő palesztin is elmondta a véleményét a háborúról. Magyarországon körülbelül 300 palesztin ember él életvitelszerűen. A legtöbben továbbtanulni jönnek az országba – derült ki az összeállításból.
Ramadan Meghari megjegyezte,
a gázai fiatalok rosszkor, rossz helyre születtek.
Meghari – aki jelenleg itt tanul és dolgozik – arról is beszélt, hogy próbál kapcsolatba kerülni a rokonaival, de nem tud. „A volt szomszédommal tudtam egyedül beszélni. Szinte az egész családom odaveszett, a szüleim, a nagybátyáim, a nagyszüleim… Még nem is tudtam feldolgozni, hogy mi történt” – jelentette ki.
„Most nem lehet visszamenni Gázába. Nem tudom, hogy mi lesz, hogy meddig tart a háború. Hogy lesz-e egyáltalán Gáza. És kihez fogok visszamenni?” – sorolta.
A Fókusznak nyilatkozott még Mazen Al Ramahi is, aki 1989-ben érkezett Budapestre Jordániából, hogy itt folytathassa a tanulmányait. A szülei Ciszjordániában születtek, azonban Izrael megalakulása után el kellett onnan jönniük.
Ramahi Kuvaitban született, most kétlaki életet él, Jordánia és Magyarország között ingázik. A harmincas évei elején hozta létre első szállodáját. Az üzleti életben több izraelivel is kapcsolatba került.
Úgy véli, a jelenlegi helyzetre
az lenne a megoldás, ha Izrael elfogadná, hogy legyen önálló palesztin állam mellette párhuzamosan.
Ha nem fogadja el, akkor marad ez a helyzet, ami már régóta tart” – fogalmazott.
Yuad Hamdallah, a palesztin nagykövetség diplomatája úgy látja, nem a palesztinok voltak azok, akik nem egyeztek meg. „Éppen ellenkezőleg, mi mindent megtettünk”.
Arra a kérdésre, hogy lehet-e béke a közeli jövőben Izrael és a palesztinok között, Hamdallah úgy felelt: „Ez megy évek óta. Mi voltunk azok, akik békét szerettünk volna. Nemzetközi közvetítést kértünk a tárgyaláson, ahol békét és egy jobb jövőt szerettünk volna” – hangzott el a riportban.
A teljes összeállítást alább tekinthetik meg:
Nyitókép: Képernyőfotó
Kapcsolódó cikkek a Háború Izraelben aktában.
Több tucat légicsapást hajtott végre az izraeli légierő Szíriában, köztük a fővárosban, Damaszkuszban is.
Szerinte Izrael ellen koncepciós per folyik.
Egy kérdés marad: hogyan bírja ki a világ Bidenék világháborús terveit, amíg Trump átveszi a Fehér Házat?