A Momentum sem akar, hiszen biztos befutónak és a balliberális térfél ezüstérmesének számítanak, s ez a pozíciójuk valószínűleg nem fog változni. Ezért nem érdekük, hogy feloldódjanak az ellenzéki masszában, ráadásul kemény alkudozásra kellene számítani, hogy hova kerüljön Donáth Anna és Cseh Katalin.
A nagy kérdés az, hogy megismétlik-e a csaknem 10 százalékot, illetve a két mandátumot,
a közvélemény-kutatási adatok alapján jelenleg inkább elmaradnak ettől egy-két százalékponttal, tehát ők sem erősödtek 2019 óta, sőt.
A Párbeszéd – Zöldek így is, úgy is hatalmas bajban van. Ha lenne közös lista, akkor sem biztos, hogy az 1-2 százalékos adataikkal kapnának befutó helyet, egyedül indulva pedig teljesen reménytelen a helyzetük. Nem véletlen, hogy hatalmas udvarlásba kezdtek a másik zöld pártnál, az LMP-nél, hogy párban próbálkozzanak jövő én júniusában, mondván, van olyan felmérés, hogy ebben az esetben biztos az egy mandátum, de az sem kizárt, hogy a kettő is összejönne.
Vita lenne a listavezető személyéről is
Ungárék azonban egyelőre nem vevők az ötletre, az utóbbi időben ugyanis meglehetősen más stratégiával, más módszerrel, más hangnemben, más stílusban politizálnak, mint a többiek, ők inkább a szakmai, érdemi vitákra fókuszálnak, ahelyett, hogy Orbánt ellenségnek kikiáltva demagóg módon akcióznának. Arról nem beszélve, hogy egy esetleges megállapodásnak az is a gátja lehet, hogy ki legyen a listavezető, mert mind az LMP, mind a Párbeszéd ragaszkodna Ungár Péterhez (még akkor is, ha a társelnök helyett végül más menne ki Brüsszelbe), illetve Jávor Benedekhez, a második hely pedig bizonytalanabb, mint a kutya vacsorája.
De az LMP épp elvi megfontolásból a közös listára is nemet mond, holott az ő jövőjük is erősen megkérdőjeleződik, ha nem érik el a parlamenti küszöböt, márpedig a jelenlegi felmérések szerint ehhez nagyjából meg kellene kétszerezniük a támogatottságukat, így nagy kockázatot vállalnak a különutasságukkal.
A Jobbik – Konzervatívok pedig biztosan nem kéredzkedne fel egy közös listára,
hiszen kerek-perec kijelentették, véget ért az együttműködése az ellenzékkel. Gyöngyösi Márton úgy fogalmazott, „közösségünk szempontjából végzetesnek tartanám, ha a 2022-es ellenzéki összefogás mérgező receptjét alkalmaznánk ismét, amelynek során a Jobbik-Konzervatívok és a balliberális pártok egy közös, baloldali értékrendet képviselő szövetségben oldódnának fel”. Bár később a pártelnök már megengedőbb volt, azt mondta, egyes konkrét ügyekben hajlandóak egykori partnereikkel együttműködni.