Karácsony Gergely főpolgármester és Bolla Tibor, a BKV Zrt. vezérigazgatója még tavaly decemberben jelentette be, hogy Budapest útjairól kivont, de tovább üzemeltethető autóbuszokat adományozott a BKV Ukrajnának. A közlekedési társaság akkori közleménye szerint 2022 nyara óta több megkeresés is érkezett hozzájuk Ukrajnából autóbuszok felajánlását kérve, de a BKV nem rendelkezett működőképes, forgalomból kivonható járműtartalékkal. Az autóbuszcseréknek köszönhetően azonban több tovább üzemeltethető busz is felszabadult az év végére.
Az ukránoknak csak a Volvo kellett
A humanitárius akció azonban csak részben sikerült. „Nem kellett az ukránoknak a Budapest által felajánlott buszok kétharmada. Csak az öt alacsony padlós Volvót vették át, a 200-as Ikarusok maradtak itthon, azokat a BKV hozzácsapja az elárverezendő kocsikhoz. A hírt elhallgatják, mert kissé kínos” – írja mostani Facebook-bejegyzésében a Városi és Elővárosi Közlekedési Egyesület (VEKE).