Elkészült a hároméves bérmegállapodás: csütörtökön kiderülhet, mennyivel nő a minimálbér és a garantált bérminimum 2027-ig
A Mandiner úgy tudja, meglesz az átlagos 12 százalékos minimálbér-emelés, de a részletekre csak holnap derül fény.
Júliusban zárhatja le a bizonyítási eljárást a Fővárosi Törvényszék, amely november közepén hirdetheti ki elsőfokú ítéletét.
Egy tanú híján befejezte a bizonyítási eljárást a Fővárosi Törvényszék a Fenyő János médiamogul 1998-as, azaz huszonöt évvel ezelőtti meggyilkolása kapcsán, Gyárfás Tamás és Portik Tamás ellen indult büntetőperben.
A bíróság júliusban tart újra tárgyalást az ügyben, amikor meghallgatnák a már többször idézett 10-es számú védett tanút, aki azt állította, hogy Portik Tamás őt is megbízta, hogy okozzon kárt a sértettnek, de ez nem sikerült.
amely még 2019 novemberében kezdődött.
Ezután jöhetnek majd a perbeszédek, a vádlottak felszólalásai, illetve az első fokú ítélet kihirdetése. Erre azonban a nyáron még biztosa nem fog sor kerülni.
Úgy tudjuk, az eljáró ügyészek perbeszéde egy-, másfél napi tart majd, ezek után a vádlottak ügyvédjei kezdik el több naposra tervezett védőbeszédeiket, amelyek a szeptemberre tervezett tárgyalási napokon fejeződhetnek be.
Végül a vádlottak szólalhatnak fel az utolsó szó jogán, de ezeknek időtartamát egyelőre nem lehet megbecsülni.
Amennyiben minden a tervek szerint halad,
A bíróság eddig több, mint félszáz tanút hallgatott meg, köztük az egykori keresztapát, Tasnádi Pétert, aki később interjút is adott lapunknak. Tasnádi volt az, akit a vádirat és saját vallomása szerint is először bízott meg Gyárfás Tamás a VICO-vezér meggyilkolásával.
De meg kellet jelennie a bíróság előtt Kuncze Gábor egykori belügyérnek, valamint Friderikusz Sándor televíziós producernek, műsorvezetőnek is.
Mindkettejüket annak 120 oldalas, a Nap TV egykori tulajdonosának gazdasági visszaéléseiről szóló iratokat tartalmazó dossziéval kapcsolatban idézték be, amelyet Fenyő adott oda állítólag a belügyminiszternek, a két médiavállalkozó konfliktusának idején, 1997-ben.
De beidézték tanúként az alvilág egykori nehézfiúit is, hogy mondják el, mit tudnak az ügyről.
Sok érdekességet mondott a vádlottakról az igazságügyi pszichológus szakértő, ugyanakkor heves viták kísérték a tárgyaláson a hang és nyelvész-szakértői véleményeket, amelyek azt próbálták megválaszolni, hogy manipuláltak vagy sem a Portik Tamás és Gyárfás Tamás közötti, rögzített beszélgetések.
Az ügyben Gyárfás és Portik ellen 2019 júliusában emelt vádat a Fővárosi Főügyészség.
miután „az 1990-es évek közepétől üzleti vita, hatalmi harc és ezekből fakadóan erős személyes ellentét alakult ki” közöttük, a vádlott pedig 1997-ben elhatározta, hogy „a játszma végleges lezárása érdekében” megöleti riválisát.
Gyárfás először Tasnádi Pétert bízta meg a merénylet megvalósításával, majd miután ő nem teljesítette a megbízást, Portik Tamáshoz fordult, aki az azóta életfogytiglani fegyházra ítélt Jozef Rohác nevű személlyel gyilkoltatta meg a médiamogult.
Rohác 1998 február 11-én a Margit utcánál egy gépfegyverrel leadott sorozattal végzett a saját autójában a piros lámpánál várakozó Fenyő Jánossal, aki azonnal meghalt.
Nyitókép: Gyárfás Tamás, és jogi képviselője, Zamecsnik Péter a bíróságon (Fotó Ficsor Márton / Mandiner)